12. ledna 2014 • 22:42

Zázrak v Itálii! Mladík nasázel za nováčka AC Milán ČTYŘI góly

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOUHRN 19. KOLA | V italské lize zažili fotbalisté AC Milán nepříjemný šok. Podceňované Sassuolo v italské lize otočilo famózně zápas proti slavnému klubu a vyhrálo 4:3. Ještě víc fascinující je, že všechny čtyři branky nováčka Serie A vstřelil málo známý devatenáctiletý útočník Domenico Berardi.

AC Milán šel na hřišti Sassuola do vedení v 9. minutě, kdy se po přihrávce Nigela De Jonga trefil Brazilec Robinho, o čtyři minuty později zvýšil na 2:0 Balotelli svou sedmou trefou v ročníku. Jenže domácí Berardi ještě do přestávky hattrickem stav otočil. Stal se tak prvním hráčem v této sezoně, který vstřelil tři branky v jednom poločase.

Z první vážnější akce druhého poločasu přidal Berardi po centru Jasmina Kurtiče čtvrtou branku a posunul se na druhé místo v ligové tabulce střelců. AC Milán tak vůbec poprvé v historii inkasoval v jedném utkání čtyři branky od stejného hráče. Hosté v závěru zásluhou Riccarda Montoliva už jen snížili. I proto, že dvě minuty před koncem trefil Giampaolo Pazzini hlavou sám před prázdnou brankou jen břevno.

VIDEO | Sestřih zápasu Sassuolo - AC Milán 4:3

Sassuolo 4-3 AC Milan All Goals by all-goals

Vedoucí fotbalisté Juventusu porazili Cagliari na jeho hřišti 4:1 a dál vedou tabulku o osm bodů před druhým AS Řím. Tým z hlavního města rovněž nezaváhal a v domácím prostředí si poradil s FC Janov 4:0. Neuspěla poslední Catania s Jaroslavem Plašilem, která nestačila na Bergamo a prohrála 1:2.

Juventus prohrával na půdě dvanáctého týmu tabulky od 21. minuty, kdy centrovaný míč tečoval hlavou Daniele Conti a nehlídaný Mauricio Pinilla střelou z voleje otevřel skóre. Obhájce titulu vyrovnal o deset minut později po přesné hlavičce Fernanda Llorenteho, pro kterého to byl šestý zásah v tomto ročníku.

Zrodila se hvězda. Devatenáctiletý útočník Domenico Berardi zařídil v italské lize čtyřmi brankami výhru Sassuola nad AC Milán 4:3.

Hosté rozhodli o zisku tří bodů během devíti minut druhého poločasu. Vítěznou branku vstřelil v 73. minutě Claudio Marchisio, tři minuty nato se podruhé v zápase prosadil Llorente a konečnou podobu výsledku dal osm minut před koncem po chybě brankáře Antonia Adána Stephan Lichtsteiner. Domácí dohrávali o deseti, když byl po roztržce mezi hráči vyloučen čtyři minuty před koncem střelec jediné branky Cagliari Pinilla.

Jaroslav Plašil odehrál v dresu Catanie celý zápas, ale nezabránil prohře 1:2 na hřišti Bergama, po které zůstává jeho tým s 13 body na posledním místě. V zápase, ve kterém se trefovali jen Argentinci, vedla Atalanta po gólech Germána Denise a Maximiliana Moraleze o dvě branky. Za Catanii dokázal jen korigovat výsledek minutu před koncem Sebastián Leto.