První gól! Český mladík Jankto se trefil za áčko Udine | iSport.cz
6. srpna 2014 • 18:31

První gól! Český mladík Jankto se trefil za áčko Udine

Autor: dvo
Jakub Jankto přestoupil ze Slavie do italského Udine.
TOP VIDEA
Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč Berdych vysvětlil konec kariéry: Jednoho dne jsem se probudil a touha se trápit byla pryč
iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení iSport podcast: Reprezentace je závislá na Slavii. Ale Šilhavý týmu dokázal dát nadšení
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý záložník pražské Slavie Jakub Jankto má za sebou první trefu za A tým Udine. Mladý fotbalista, který do italského klubu přestoupil letos v létě, se trefil proti amatérskému Giorgione. Zápas skončil vítězstvím favorita rozdílem třídy 6:0.Osmnáctiletý český záložník se trefil po spolupráci s Alexandrem Geijem. Ve 23. minutě zvyšoval stav utkání na 5:0 pro Udine. Byla to jeho první trefa po příchodu do italského prvoligového celku.

Jankto působil v mládežnických týmech Slavie. Letos v červenci však dal přednost před slavistickým áčkem zahraničnímu angažmá.

Jako důvod svého odchodu mladý záložník uvedl, že by chtěl v Udine svoji kariéru posunout dál. A napodobit hned několik mladých fotbalistů, kteří se v klubu prosadili.

"Je to pro mě velká výzva a nová životní zkušenost, která mi snad pomůže uspět. Udine už mnohokrát ukázalo, že umí posunout hráče v jejich kariéře a dnes se úspěšně prosazují ve velkých klubech," říkal Jankto bezprostředně po přestupu.

Témata:  sport, fotbal, itálie, udine, Jankto
 
12. kolo
Články odjinud


Články odjinud