Inter přestřílel Fiorentinu, lídr Juventus padl. Džeko zase řádil

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Juventusu ve 14. kole italské ligy překvapivě podlehli FC Janov 1:3. Skóre zápasu otevřel Giovanni Simeone, syn kouče Atlétika Madrid Diega, dvěma brankami ve 3. a 13. minutě, po půlhodině hry si srazil míč do vlastní sítě Alex Sandro. V závěru jen snížil Miralem Pjanič. FC Janov tak ukončil tři zápasy trvající čekání na vítězství, naopak Juventus prohrál po čtyřech ligových výhrách. Úžasnou formu pak potvrdil útočník AS Řím Edin Džeko, který dal dva góly a jeho tým vyhrál nad Pescarou 3:2.

Poslední soupeř fotbalistů Sparty v Evropské lize Inter Milán porazil v dohrávce 14. kola italské ligy Fiorentinu 4:2. Domácí tým vedl po 19 minutách už o tři góly po trefách Brozoviče, Candrevy a Icardiho.

Už v prvním poločase ale snížil Kalinič a Fiorentina ještě více zdramatizovala zápas po přestávce. Ačkoliv hosté celý druhý poločas odehráli oslabeni po vyloučení Rodrígueze, Iličič po hodině hry upravil na 2:3. Inter ale ztrátu bodů nedopustil, v nastavení se Icardi dvanáctým gólem v sezoně dotáhl na lídra tabulky střelců Edina Džeka z AS Řím a jeho tým vystřídal Fiorentinu na osmém místě tabulky.

Inter hrál v sestavě Handanovič - D'Ambrosio, Ranocchia, Miranda, Ansaldi - Brozovič, Kondogbia (46. Mário) - Candreva (79. Éder), Banega (69. Melo), Perišič - Icardi.

Inter se v Evropské lize utká se Spartou v Miláně 8. prosince a výsledek nic nezmění na tom, že pražský celek vyhraje skupinu K a italský tým skončí překvapivě poslední.

Juventus řešil problémy v sestavě

Turínský trenér Massimiliano Allegri musel řešit problémy v sestavě před zápasem i v jeho průběhu. Kvůli zranění nemohl nasadit útočníka Paula Dybalu a obránce Andreu Barzagliho, po půlhodině hry musel navíc ze stejného důvodu vystřídat dalšího stopera Leonarda Bonucciho.

Pouze na lavičce začal utkání kanonýr Gonzalo Higuaín, jenž kvůli problémům se stehenním svalem vynechal úterní zápas Ligy mistrů v Seville. Na hřiště se dostal až ve druhém poločase. Ve snaze změnit výsledek navíc Allegri využil i třetí střídání a už nemohl zareagovat na zranění Daniho Alvese patnáct minut před koncem zápasu. Juventus tak dohrával v deseti.

Jeho porážka se ale zrodila už v první půli, za stavu 0:3 odcházeli v poločase do šaten hráči Juventusu naposledy v roce 2005 proti AC Milán. Tehdy se jim povedlo ve druhém poločase pouze snížit jediným gólem a stejný scénář nabídl zápas v Janově. V 82. minutě se z přímého kopu trefil Pjanič.

Střelec úvodních dvou gólů Simeone tak vykročil ve šlépějích svého slavnějšího otce Diega, současného kouče Atlética Madrid. Ten v italské lize oblékal dres Pisy, Interu Milán a Lazia. Proti Juventusu se prosadil třikrát, naposledy za římský celek v roce 2000. Jejich rodinné trefy dělilo 6084 dní.

Po hodině hry mohl dokonce mladší Simeone završit hattrick, ale v dobré šanci ho vychytal Gianluigi Buffon. I tak se stal prvním hráčem FC Janov od sezony 2009/10, kterému se povedlo dát v zápase s Juventusem dva góly.

Lazio zvítězilo v Palermu

Hráči Lazia Řím zvítězili v Palermu 1:0 a s 28 body se posunuli na třetí místo o bod za AC Milán. Bodovali tak devětkrát za sebou, naopak jejich soupeř prohrál posedmé řadě a stanovil historicky nejhorší sérii v domácí soutěži.

Se stejným počtem bodů stíhá Římany čtvrté Bergamo, které zvítězilo 2:0 v Boloni. Za tu nastoupil Ladislav Krejčí, jenž byl v 83. minutě střídán. Oba vítězné celky však ještě může přeskočit AS Řím po večerním zápase se sestupem ohroženou Pescarou.

AC Milán zničil Empoli a je druhý

Fotbalisté AC Milán zvítězili v 14. kole italské ligy na hřišti Empoli jasně 4:1. Z posledních čtyř zápasů získali deset bodů a v tabulce jsou druzí o čtyři body za Juventusem Turín, který má zápas k dobru stejně jako třetí AS Řím. Svěřenci trenéra Vincenza Montelly dokázali v Empoli vyhrát poprvé od března 2008.

AC Milán nastoupil se základní sestavou s věkovým průměrem 23,6 roku. Po čtvrthodině hry se "Rossoneri" dostali do vedení, když se po Susově centru prosadil Lapadula, jenž do AC přestoupil v létě z Pescary. O dvě minuty později ale chyboval milánský gólman Donnarumma, který zbytečně vyrazil centr pouze k Saponarovi, jenž zakončil do odkryté branky. Empoli na domácím stadionu skórovalo po 500 minutách.

Hosté rozhodli o tříbodovém zisku během tří minut druhého poločasu. V 61. minutě se po Abateho přihrávce prosadil z druhé vlny dobíhající Suso a vzápětí si srazil Bonaventurův centrovaný míč do vlastní branky Costa. Definitivně pojistil vítězství hostů v závěru Lapadula.

V dnešním druhém zápase FC Turín porazil 2:1 Chievo Verona, o což se postaral dvěma trefami Falqué. Svěřenci trenéra Siniši Mihajloviče zvítězili potřetí v řadě.

Lazio vyhrálo 1:0

Fotbalisté Lazia Řím zvítězili v zápase 14. kola italské ligy v Palermu 1:0 a v tabulce jsou zatím třetí o bod za AC Milán a dva body před městským rivalem AS. Druhý římský klub se večer utká s Pescarou.

Předposlední Palermo prohrálo posedmé v řadě, což je pro něj historicky nejhorší série v nejvyšší domácí soutěži. Lazio naopak bodovalo podeváté za sebou, jediným gólem o tom ve 31. minutě rozhodl Sergej Milinkovič-Savič. Palermo závěr zápasu dohrávalo v deseti po vyloučení Giancarla Gonzáleze.

Džeko ve formě

Bravurní vstup do zápasu předvedli hráči AS Řím při vítězství 3:2 nad Pescarou. Díky rychlým zásahům Edina Džeka, jenž ve čtvrtek nastřílel v Evropské lize hattrick Plzni, vedli už v 10. minutě o dvě branky.

Po přestávce však hosté zápas zdramatizovali. Po hodině hry snížili a stejně zareagovali, když AS Řím vrátil z penalty dvougólové vedení Diego Perotti. Navzdory závěrečnému tlaku hostů si ale favorit body vzít nenechal.

Vedle jejich zisku mohli vítězové oslavit dvě jubilea. Klubová ikona Daniele De Rossi nastoupil ke 400. ligovému zápasu za AS, Radja Nainggolan pak hrál utkání číslo 100. Výhra jejich tým posunula na druhé místo tabulky před AC Milán, který má ale taktéž 29 bodů. Od první příčky oba celky dělí čtyři body.