24. září 2017 • 15:00

Trápení pro Jankta s Barákem, Udine padlo i s AS Řím. Juventus ovládl derby

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN 6. KOLA | Fotbalisté AS Řím porazili v šestém kole italské ligy 3:1 Udine, za které hráli čeští reprezentanti Jakub Jankto a Antonín Barák. První jmenovaný odehrál 52 minut, Jankto celý zápas. Za vítězný celek nemohl nastoupit zraněný útočník Patrik Schick. Neapol na hřišti nováčka Spalu Ferrara zvítězila 3:2 díky gólu Fauzího Ghúlama sedm minut před koncem a vede ligu o skóre před Juventusem Turín, který porazil v městském derby FC Turín 4:0.

Fotbalisté AS Řím porazili v šestém kole italské ligy 3:1 Udine, za které hráli čeští reprezentanti Jakub Jankto a Antonín Barák. Za vítězný celek nemohl nastoupit zraněný útočník Patrik Schick . Římané zvítězili nad Udine v devátém soutěžním utkání po sobě. Udine čeká na bod z venkovního utkání od 2. dubna, prohrálo posledních sedm duelů.

Domácí: 12. Džeko, 30. El Shaarawy, 45. El Shaarawy

Hosté: 90. Stryger Larsen

Domácí: Alisson – Florenzi (78. Peres), Manolas, Fazio, Kolarov (74. H. Moreno) – Nainggolan, De Rossi, Strootman – El Shaarawy, Džeko (71. Defrel), Perotti.

Hosté: Bizzarri – Stryger Larsen, Angella, Nuytinck, Samir – de Paul (70. Bajić), Behrami, Barák (52. Fofana), Jankto – Maxi López, Lasagna (46. Gi. Pezzella).

Domácí: Lobont, Skorupski, Jesus, Pellegrini, Moreno, Ünder, Gonalons, Peres, Gerson, Castán, Defrel

Hosté: Scuffet, Borsellini, Fofana, Ingelsson, Hallfredsson, Adnan, Bochniewicz, Pezzella, Balić, Matos, Bajić, Ewandro

Hosté: Maxi López

D. Massa – G. Paganessi, S. Liberti

Stadio Olimpico (Roma).

AC Milán nestačil na Sampdorii

Fotbalisté Sampdorie Janov si poradili s AC Milán 2:0 a zůstávají v novém ligovém ročníku neporažení. Sampdoria se dotáhla k dnešnímu soupeři na rozdíl jednoho bodu, navíc má zápas k dobru. Po bezbrankovém úvodním dějství rozhodla o výsledku branka Duvána Zapaty z 72. minuty.

Kolumbijský útočník využil chyby svého bratrance v milánském dresu Cristiána Zapaty, jenž při snaze odhlavičkovat míč z pokutového území namazal janovskému střelci přímo před bezmocného Donnarummu. Vítězství domácích zpečetil v nastaveném čase střídající Álvarez, který se po pár vteřinách pobytu na hřišti prosadil křížnou střelou.

Domácí: 72. D. Zapata, 90+1. R. Álvarez

Hosté:

Domácí: Puggioni – Bereszyński, Silvestre, G. M. Ferrari, Strinić – É. Barreto, Torreira (90+3. Capezzi), Praet (90+1. R. Álvarez) – G. Ramírez (84. Verre) – Quagliarella (C), D. Zapata.

Hosté: G. Donnarumma – C. Zapata, Bonucci (C), A. Romagnoli – Abate (82. Borini), Kessié, Biglia, Bonaventura (78. Cutrone), Ricardo Rodríguez – Suso (78. Çalhanoğlu), N. Kalinić.

Domácí: Tozzo, Andersen, Sala, Caprari, Djuričić, Álvarez, Linetty, Regini, Verre, Capezzi, Murru, Kownacki

Hosté: Storari, Donnarumma, Mauri, Silva, Çalhanoğlu, Borini, Musacchio, Paletta, Cutrone, Locatelli

Hosté: G. Donnarumma, Bonucci

P. Valeri

Stadio Luigi Ferraris (Janov)

Neapol má střeleckou formu

Spal zaskočil Neapol ve 13. minutě, když se přízemní střelou ze střední vzdálenosti prosadil Schiattarella. Hosté ale téměř okamžitě odpověděli, o minutu později vyrovnal Insigne. Dvacet minut před koncem dokonal obrat hlavou Callejón, ani poté se ale domácí nevzdali.

Přímý kop vyšel Vivianimu a nováček z Ferrary sahal po bodu, jeho naděje ale utnul v 83. minutě Ghúlam povedenou střelou k tyči. Neapol v posledních deseti ligových duelech vždy vstřelila minimálně tři branky.

Domácí: 13. Schiattarella, 78. Viviani

Hosté: 14. L. Insigne, 71. Callejón, 83. Ghoulam

Domácí: A. Gomis – Salamon, Vicari, Felipe (66. Väisänen) – Lazzari, Schiattarella, Viviani, Mora (C) (81. Rizzo), F. Costa – Antenucci, Borriello (86. Paloschi).

Hosté: Reina – Hysaj, Nikola Maksimović, Koulibaly, Ghoulam – P. Zieliński (70. Milik), Diawara, Hamšík (C) (61. Allan) – Callejón, D. Mertens (76. Rog), L. Insigne.

Domácí: Bonazzoli, Cremonesi, Grassi, Konate, Marchegiani, Poluzzi, Mattiello, Paloschi, Rizzo, Schiavon, Väisänen, Vitale

Hosté: Rafael Cabral, Albiol, Allan, Jorginho, Giaccherini, Maggio, Milik, Ounas, Rog, Rui, Sepe, Tonelli

Domácí: Salamon, Viviani, Schiattarella

Hosté: L. Insigne

M. Mariani – M. Passeri, V. Fiorito

Stadio Paolo Mazza, Ferrara

Domácí: 16. Dybala, 40. Pjanić, 57. Sandro, 90+1. Dybala

Hosté:

Domácí: Buffon (C) – Lichtsteiner, Benatia, Chiellini, Sandro – Matuidi (72. Bentancur), Pjanić – Cuadrado (62. Bernardeschi), Dybala, Costa – Mandžukić (80. Higuaín).

Hosté: Sirigu – De Silvestri, N'Koulou, Lyanco, Ansaldi – Rincón (75. Samuel Gustafsson), Baselli – Falqué (30. Acquah), Ljajić, Niang (70. Boyé) – Belotti (C).

Domácí: Asamoah, Barzagli, Bentancur, Bernardeschi, Higuaín, Pinsoglio, Szczęsny, Sturaro, Rugani

Hosté: Acquah, Berenguer, Boyé, Burdisso, Edera, Gustafsson, Ichazo, Milinković-Savić, Molinaro, Moretti, Sadiq, Valdifiori

Domácí: Benatia

Hosté: Baselli, Baselli, Ljajić, Acquah

P. Giacomelli – F. Meli, G. Vuoto

Allianz Stadium, Turín

Inter rozhodl v závěru

Inter Milán udolal gólem z 88. minuty Janov. Stále se tak drží v závěsu za stoprocentní dvojicí týmů Juventus, Neapol, na které ztrácí ze třetího místa dva body. Vítězství Lazia ve Veroně zařídil dvěma góly a asistencí útočník Ciro Immobile. V souboji dvou posledních týmů tabulky uspělo na domácím hřišti Crotone, které porazilo Benevento 2:0. Svěřenci trenéra Marca Baroniho jsou stále bez bodu. Český obránce Crotone Stefan Simič sledoval celé utkání z lavičky.

Domácí: 88. D'Ambrosio

Hosté:

Domácí: Handanovič – D'Ambrosio, Škriniar, Miranda, Dalbert – Valero (72. Karamoh), Brozović (81. Mário) – Candreva (60. Éder), Vecino, Perišić – Icardi (C).

Hosté: Perin (C) – Biraschi, Rossettini, E. Zukanović – Rosi, Cofie, Veloso (79. L. Rigoni), Laxalt (53. Migliore) – Omeonga, Taarabt – Pellegri (74. Panděv).

Domácí: Berni, Éder, Gagliardini, Karamoh, Mário, Nagatomo, Padelli, Pinamonti, Ranocchia, Santon, Vanheusden

Hosté: Brlek, Centurión, Galabinov, Gentiletti, Lamanna, Lazović, Salcedo Mora, Rigoni, Ricci, Panděv, Palladino, Migliore

Hosté: Migliore, Omeonga (č), E. Zukanović, Taarabt (č)

Guida – Carbone, preti

Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán

Immobile dál skvěle pálí

Hlavní postavou zápasu mezi Veronou a Laziem byl útočník římského celku Ciro Immobile. Italský střelec nejprve v 24. minutě otevřel skóre z pokutového kopu a těsně před pauzou přidal po slalomu mezi stopery druhou branku. Po změně stran navíc nezištnou přihrávkou našel Marušiče, jenž upravil na konečných 3:0.

Immobile dal v posledních pěti ligových duelech osm gólů a připsal si i tři asistence. I díky němu se Lazio drží na pohárových příčkách, Verona je naopak předposlední.

Domácí:

Hosté: 24. Immobile, 41. Immobile, 60. Marušić

Domácí: Nícolas – Souprayen (46. Cerci), Heurtaux, Caracciolo, Bearzotti – Zaccagni (46. Kean), B. Zuculini, Fossati – Valoti (71. Lee Seung-woo), Pazzini, Rômulo.

Hosté: Strakoša – Patric, Luiz Felipe, Radu – Marušić, Parolo, Lucas Leiva (84. Di Gennaro), Lulić, J. Lukaku (68. Murgia) – Alberto (71. F. Caicedo) – Immobile.

Domácí: Bianchetti, Büchel, Cáceres, Cerci, Coppola, Verde, Fares, Kean, Kumbulla, Laner, Lee Seung-woo, Silvestri

Hosté: Caicedo, Vargić, Guerrieri, Di Gennaro, Maurício, Murgia, Palombi

Domácí: Kean, Fossati

Hosté: Parolo, Marušić

Simič do zápasu nenaskočil

V souboji dvou posledních týmů tabulky uspělo na domácím hřišti Crotone, které porazilo Benevento 2:0. Svěřenci trenéra Marca Baroniho jsou stále bez bodu. Český obránce Crotone Stefan Simič sledoval celé utkání z lavičky.

Domácí: 43. Mandragora, 58. Rohdén

Hosté:

Domácí: Cordaz (C) – Sampirisi, Ar. Ajeti, Ceccherini, Martella (71. Nalini) – Rohdén, Barberis, Mandragora, Stoian (71. Faraoni) – Tumminello (4. Tochukwu Nwankwo), Trotta.

Hosté: Belec – Gravillon (63. Letizia), Venuti, A. Costa (C), Di Chiara – C. Lombardi, Memušaj, Cataldi, Lazaar (53. Parigini) – Coda (59. Viola), Puşcaş.

Domácí: Cabrera, Crociata, Faraoni, Festa, Izco, Kragl, Nalini, Pavlović, Romero, Simic, Tochukwu Nwankwo, Viscovo

Hosté: Armenteros, Brignoli, Del Pinto, Gyamfi, Chibsah, Letizia, Parigini, Viola

Orsato D.

Stadio Ezio Scida

Domácí:

Hosté: 89. Okwonkwo

Domácí: Consigli – Letschert, Cannavaro, Acerbi – Lirola, Missiroli, Magnanelli (C), Duncan (60. Sensi), Adjapong – D. Berardi (79. Biondini), Matri (70. Falcinelli).

Hosté: A. Da Costa (C) – De Maio (86. Okwonkwo), G. González, Helander – M'Baye, Donsah, Pulgar, A. Poli (88. Taïder), Masina – Verdi (71. Petković), Palacio.

Domácí: Pegolo, Biondini, Cassata, Falcinelli, Gazzola, Goldaniga, Mazzitelli, Oliveira da Silva, Peluso, Politano, Ragusa, Sensi

Hosté: Santurro, Crisetig, Destro, Di Francesco, Krafth, Maietta, Nagy, Okwonkwo, Petković, Taïder, Torosidis

Domácí: Adjapong, Magnanelli, Magnanelli

Hosté: Pulgar, A. Poli, Okwonkwo, Donsah