11. února 2018 • 22:45

Barákovi neuznali gól a Udine prohrálo. Neapol je zpět v čele

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Český fotbalový reprezentant Antonín Barák vstřelil v italské lize gól, který však nebyl uznán po poradě s videorozhodčím. Udine i kvůli tomu v zápase 24. kola prohrálo na hřišti FC Turín 0:2. Inter Milán doma zdolal Boloňu 2:1, dočkal se první výhry v Serii A po osmi utkáních a poskočil na třetí místo tabulky. AS Řím nepřipustil senzaci, doma po obratu porazil poslední Benevento 5:2 a posunul se na čtvrtou pozici před městského rivala Lazio. Útočník římského týmu Patrik Schick přišel na hřiště až v 89. minutě. Neapol otočila zápas s Laziem Řím a po vítězství 4:1 se vrátila na první místo tabulky o bod před Juventus.

Barák po dvaceti minutách dostal míč do sítě, ale jeho radost ze sedmé ligové trefy v sezoně netrvalo dlouho. Hlavní sudí po zhlédnutí videa neuznal branku zřejmě kvůli kontaktu Maxiho Lópeze s bránícím Nicolásem Burdissem.

Na Udine se neuznaný gól podepsal. Turínský tým se totiž ve 32. minutě poprvé prosadil zásluhou Nicolase N'Kouloua a po změně stran zpečetil výhru domácích Andrea Belotti. S Barákem musel porážku strávit i spoluhráč Jakub Jankto. Udine v tabulce patří desátá příčka.

Trápící se Inter poslal do vedení už ve druhé minutě Eder, ale ve 25. minutě vyrovnal bývalý hráč milánského týmu Rodrigo Palacio. Po hodině hry znovu rozradostnil domácí fanoušky teprve devatenáctiletý útočník Yann Karamoh. Boloňské naděje na bodový zisk poté ještě snížil Ibrahima Mbaye, který byl vyloučen za dvě žluté karty během čtyř minut. Pouze na lavičce hostů zůstal český záložník Ladislav Krejčí.

Neapol otočila s Laziem

Ve 3. minutě využil De Vrij centru nejlepšího střelce Seria A Immobileho a poslal Lazio do vedení. Římané drželi těsný náskok téměř celý první poločas, dvě minuty před odchodem do kabin ale vyrovnal Callejón.

Neapol dokonala obrat zkraje druhého poločasu. Nejprve si srazil centrovaný míč do vlastní sítě Wallace a pak se ujal dalekonosný pokus Zielinského. Na 4:1 upravil po chytré přihrávce Zielinského Mertens.

Vedoucí tým soutěže má po 24 zápasech 63 bodů, což je druhý nejvyšší počet v historii. Více měl pouze Inter Milán, který v minulosti dosáhl na 66 bodů.

AC Milán poslal do vedení po 91 sekundách hry Cutrone, poté co dorazil do brány vlastní hlavičkový pokus. V 65. minutě pak opět z dorážky zvýšil. Dvacetiletý italský útočník poprvé v kariéře vstřelil dva góly v jednom ligovém utkání.

V 73. minutě využil Biglia chybnou rozehrávku brankáře Mereta a na konečných 4:0 upravil v závěru střídající Borini. AC Milán po výhře atakuje pohárové příčky, Spal zůstal na sestupové 16. pozici.

Benevento v sedmé minutě nečekaně poslal do vedení Guilherme, ale za dvacet minut vyrovnal Federico Fazio. Druhá půle už patřila římskému favoritovi. V 59. minutě dokonal obrat Edin Džeko a po něm se dvakrát trefil Cengiz Ünder.

Hostující Enrico Brignola korigoval prohru nováčka, ale poslední slovo měl v nastavení Grégoire Defrel proměněnou penaltou. Benevento venku prohrálo i dvanácté ligové utkání v sezoně.

AC Milán neprohrál už šestkrát v řadě, naposledy smetl Spal na jeho půdě 4:0!

Neapol - Lazio Řím 4:1
Branky: 43. Callejón, 54. vlastní Wallace, 56. Zielinski, 73. Mertens - 3. De Vrij

Sampdoria Janov - Hellas Verona 2:0
Branky: 50. Barreto, 85. Quagliarella z pen.

AS Řím - Benevento 5:2
Branky: 62. a 75. Ünder, 26. Fazio, 59. Džeko, 90.+2 Defrel z pen. - 7. Guilherme, 76. Brignola

1. Juventus 38 30 5 3 86:24 95
2. Neapol 38 28 7 3 77:29 91
3. Řím 38 23 8 7 61:28 77
4. Inter Milán 38 20 12 6 66:30 72
5. Lazio 38 21 9 8 89:49 72
6. Milán 38 18 10 10 56:42 64
7. Atalanta 38 16 12 10 57:39 60
8. Fiorentina 38 16 9 13 54:46 57