Schickův plán na zlepšení. Mentálním koučem je špičkový manažer | iSport.cz
4. ledna 2019 • 14:19

Schickův plán na zlepšení. Mentálním koučem je špičkový manažer

Autor: pav
TOP VIDEA
Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth? Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth?
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zapadnout do špičkové ligy si žádá nejlepší možnou přípravu. Přesně tím se řídí Patrik Schick. Mladý český útočník v létě trápil tělo s kondičním trenérem hokejistů Michalem Břetenářem, teď se zaměřil na jiné odvětví. Navázal spolupráci s mentálním koučem Janem Mühlfeitem.V létě si jeho formu Římané pochvalovali, mluvili o něm jako o nejlépe připraveném útočníkovi v Itálii. Mohla za to intenzivní třítýdenní příprava s Michalem Břetenářem, kondičním specialistou hokejistů.

"Na Instagramu narazil na jednoho zápasníka K1, s kterým je kamarád, a viděl, jak u mě trénuje. Přes něj mě kontaktoval. Zajímalo mě, jak dlouho tu bude, abych vůbec zjistil, zda je v mých možnostech mu pomoct," vysvětloval Břetenář v rozhovoru pro Sport.

"Udělali jsme vstupní testy, aktivovali tělo, abychom eliminovali svalové zranění a metabolismus se trochu nastartoval. Patrik u mě strávil tři týdny plus jeden den o víkendu, kdy jsme dělali pouze spirometrické vyšetření a vysvětlovali jsme si práci s dechovým trenažérem.“

Skvělá fyzická příprava ale zatím nenese gólové ovoce, český útočník se ve 13 ligových zápasech prosadil jen dvakrát, několikrát mu nevyšly velké šance. Zřejmě i pro nabytí většího sebevědomí se tak spojil s Janem Mühlfeitem, který mu má pomáhat v roli mentálního kouče.

56letý Mühlfeit, který 22 let působil ve společnosti Microsoft, z toho posledních sedm jako prezident pro Evropu, o spojení s českým talentem informoval na svém Instagramu. "Těším se na spolupráci v oblasti mentálního koučinku s Patrikem Schickem, fotbalovým reprezentantem ČR a hráčem AS Řím," napsal ke společnému fotu.

Schick není jediným sportovcem, se kterým Mühlfeit spolupracuje. Jeho rad si cení strongman Jiří Tkadlčík či moderní pětibojař David Svoboda.

Patrik Schick navázal spolupráci s mentorem Janem MühlfeitemPatrik Schick navázal spolupráci s mentorem Janem Mühlfeitem

 
8. kolo
Články odjinud


Články odjinud