Schickův plán na zlepšení. Mentálním koučem je špičkový manažer | iSport.cz
4. ledna 2019 • 14:19

Schickův plán na zlepšení. Mentálním koučem je špičkový manažer

Autor: pav
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?
Pro koho bude Čelůstka konkurencí a dává jeho návrat smysl?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zapadnout do špičkové ligy si žádá nejlepší možnou přípravu. Přesně tím se řídí Patrik Schick. Mladý český útočník v létě trápil tělo s kondičním trenérem hokejistů Michalem Břetenářem, teď se zaměřil na jiné odvětví. Navázal spolupráci s mentálním koučem Janem Mühlfeitem.V létě si jeho formu Římané pochvalovali, mluvili o něm jako o nejlépe připraveném útočníkovi v Itálii. Mohla za to intenzivní třítýdenní příprava s Michalem Břetenářem, kondičním specialistou hokejistů.

"Na Instagramu narazil na jednoho zápasníka K1, s kterým je kamarád, a viděl, jak u mě trénuje. Přes něj mě kontaktoval. Zajímalo mě, jak dlouho tu bude, abych vůbec zjistil, zda je v mých možnostech mu pomoct," vysvětloval Břetenář v rozhovoru pro Sport.

"Udělali jsme vstupní testy, aktivovali tělo, abychom eliminovali svalové zranění a metabolismus se trochu nastartoval. Patrik u mě strávil tři týdny plus jeden den o víkendu, kdy jsme dělali pouze spirometrické vyšetření a vysvětlovali jsme si práci s dechovým trenažérem.“

Skvělá fyzická příprava ale zatím nenese gólové ovoce, český útočník se ve 13 ligových zápasech prosadil jen dvakrát, několikrát mu nevyšly velké šance. Zřejmě i pro nabytí většího sebevědomí se tak spojil s Janem Mühlfeitem , který mu má pomáhat v roli mentálního kouče.

56letý Mühlfeit, který 22 let působil ve společnosti Microsoft, z toho posledních sedm jako prezident pro Evropu, o spojení s českým talentem informoval na svém Instagramu. "Těším se na spolupráci v oblasti mentálního koučinku s Patrikem Schickem , fotbalovým reprezentantem ČR a hráčem AS Řím," napsal ke společnému fotu.

Schick není jediným sportovcem, se kterým Mühlfeit spolupracuje. Jeho rad si cení strongman Jiří Tkadlčík či moderní pětibojař David Svoboda .

Patrik Schick navázal spolupráci s mentorem Janem MühlfeitemPatrik Schick navázal spolupráci s mentorem Janem Mühlfeitem

Vstoupit do diskuse
0
38. kolo
Články odjinud


Články odjinud