Fotbalisté Juventusu Turín remizovali v italské lize s Parmou 3:3, přestože i díky dvěma gólům Cristiana Ronalda dvakrát vedli o dvě branky. V třetí minutě nastavení připravil favorita o vítězství Gervinho. Druhá Neapol snížila manko na "Starou dámu" na devět bodů po hladké výhře 3:0 nad Sampdorií, za kterou podruhé za sebou nastoupil v základní sestavě záložník Jakub Jankto. Patrik Schick byl v základní sestavě AS Řím při remíze s AC Milán (1:1).
Ronaldo otevřel skóre ve 36. minutě. Při střele sice podklouzl, míč ale přizvedl bránící hráč a brankář Sepe na něj nedosáhl. Druhý gól přidal z otočky stoper Rugani. Nováček Serie A dokázal rychle snížit zásluhou Barilly, vzápětí se ale hlavou znovu prosadil Ronaldo a 17. ligovou brankou se dostal do čela tabulky střelců. Poslední hráč Juventusu, kterému se podařilo dát stejný počet gólů za celou ligovou sezonu, byl v ročníku 2005/06 David Trezeguet.
Hosté ale dokázali podruhé odpovědět a nakonec i vyrovnat. V 74. minutě si druhou asistenci připsal bývalý záložník pražské Sparty Kucka, který našel ve vápně efektně patou zakončujícího Gervinha. A právě útočník z Pobřeží Slonoviny ve třetí minutě nastaveného času znovu prostřelil Perrina a zařídil Parmě senzační bod. Juventus zažil další neúspěch po středečním vyřazení ze čtvrtfinále Italského poháru v Bergamu (0:3).
Neapol vykročila za vítězstvím slepenými góly. V 25. minutě otevřel skóre zblízka Milik a o pár sekund později zvýšil křížnou střelou Insigne. Italský útočník dal osmou ligovou branku v sezoně, čímž vyrovnal svou bilanci z minulého ročníku. Těsně před koncem ještě završil skóre z penalty Verdi. Sampdoria může ve zbytku programu 22. kola vypadnout z pohárových příček.
Schick pomohl AS Řím, Inter doma prohrál
Patrik Schick se chytrou tečí podílel na vyrovnávací brance AS Řím v ligovém duelu proti AC Milán, který skončil remízou 1:1. Český útočník se objevil podruhé za sebou v základní sestavě a odehrál 81 minut, než ho vystřídal Justin Kluivert. Český fotbalista dostal od trenéra Eusebia Di Francesca důvěru i po pohárovém debaklu 1:7 s Fiorentinou.
Třetí tým ligové tabulky Inter Milán doma překvapivě prohrál s Boloňou 0:1. Jedinou branku utkání 22. kola vstřelil paraguayský útočník Federico Santander. Záložník Boloni Ladislav Krejčí vystřídal v 73. minutě Rodriga Palacia. Do utkání naskočil člen širšího kádru české reprezentace po čtyřech duelech strávených na lavičce.
Fotbalisté Fiorentiny nenavázali na vysoké středeční pohárové vítězství nad AS Řím a pouze remizovali na hřišti Udine 1:1. Janov nevyhrál na domácím hřišti už potřetí za sebou a se Sassuolem si rozdělil body rovněž za remízu 1:1.
Fotbalisté AC Milán šli do vedení po kombinaci dvou nových posil. U rohového praporku se šikovně prosmýkl kolem bránícího hráče brazilský záložník Paquetá a prudkým centrem našel ve vápně Piatka, který předskočil obránce a zblízka překonal brankáře Olsena. Polský útočník se v lize trefil za nový klub poprvé, v úterý ale dvěma góly zajistil AC postup v poháru.
Ve druhém poločase ale domácí rychle srovnali. Centrovaný míč po Schickově šikovné teči ve vápně ještě nešťastně tečoval obránce na gólmana Donnarummu, který ho vyrazil jen k dobíhajícímu Zaniolovi, jenž doklepl míč do brány. V poslední desetiminutovce mohl strhnout vedení na stranu domácích Pellegrini, ale jeho pokus skončil jen na pravé tyči.
Zápas Interu s Boloňou rozhodl v prvním poločase Santander, který se po rohovém kopu trefil hlavou. Domácí si v závěru vypracovali několik šancí, ale žádná z nich neskončila gólem.
Inter prohrál druhé utkání za sebou a už potřetí nedokázal v lize skórovat. Trápící se Boloňa, která vyhrála naposledy v Serii A na konci září, tak získala cenné tři body v bojích o záchranu.
"Fialky" se po pohárovém galapředstavení (7:1) dokázaly v Serii A gólově prosadit jen jednou a až v druhém poločase, kdy vyrovnal první ligovou brankou v dresu Fiorentiny Fernandes. Hosté nevyužili možnost dotáhnout se na pohárové příčky a po desáté remíze v sezoně jsou devátí.
Janovu se vyplácí angažování paraguayského útočníka Sanabrii, který skóroval i ve druhém utkání po příchodu z Betisu Sevilla. V závěru prvního poločasu dvaadvacetiletý fotbalista odpověděl na Djuričičův vedoucí gól a zatím nahrazuje polského kanonýra Piatka, jenž v lednu odešel do AC Milán.
Výsledky 22. kola italské Serie A:
Empoli - Chievo 2:2
Branky: 45.+2 a 52. Caputo - 31. Giaccherini, 45.+1 Stepinski
Neapol - Sampdoria Janov 3:0
Branky: 25. Milik, 26. Insigne, 89. Verdi z pen.
Juventus - Parma 3:2
Branky: 36. a 66. Ronaldo, 62. Rugani - 74. a 90.+3 Gervinho, 64. Barilla
Spal Ferrara - FC Turín 0:0
FC Janov - Sassuolo 1:1
Branky: 41. Sanabria - 28. Djuričič
Udine - Fiorentina 1:1
Branky: 56. Larsen - 65. Fernandes
Inter Milán - Boloňa 0:1
Branka: 32. Santander
AS Řím - AC Milán 1:1
Branky: 46. Zaniolo - 26. Piatek
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 38 | 70:30 | 90 |
2 | ![]() | 38 | 74:36 | 79 |
3 | ![]() | 38 | 77:46 | 69 |
4 | ![]() | 38 | 57:33 | 69 |
5 | ![]() | 38 | 55:36 | 68 |
6 | ![]() | 38 | 66:48 | 66 |
7 | ![]() | 38 | 52:37 | 63 |
8 | ![]() | 38 | 56:46 | 59 |
9 | ![]() | 38 | 60:51 | 53 |
10 | ![]() | 38 | 48:56 | 44 |
11 | ![]() | 38 | 53:60 | 43 |
12 | ![]() | 38 | 39:53 | 43 |
13 | 38 | 44:56 | 42 | |
14 | ![]() | 38 | 47:45 | 41 |
15 | ![]() | 38 | 36:54 | 41 |
16 | ![]() | 38 | 41:61 | 41 |
17 | ![]() | 38 | 39:57 | 38 |
18 | ![]() | 38 | 51:70 | 38 |
19 | ![]() | 38 | 29:69 | 25 |
20 | ![]() | 38 | 25:75 | 20 |