Schick chytrou tečí pomohl AS Řím, Krejčí byl u výhry nad Interem

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Juventusu Turín remizovali v italské lize s Parmou 3:3, přestože i díky dvěma gólům Cristiana Ronalda dvakrát vedli o dvě branky. V třetí minutě nastavení připravil favorita o vítězství Gervinho. Druhá Neapol snížila manko na "Starou dámu" na devět bodů po hladké výhře 3:0 nad Sampdorií, za kterou podruhé za sebou nastoupil v základní sestavě záložník Jakub Jankto. Patrik Schick byl v základní sestavě AS Řím při remíze s AC Milán (1:1).

Ronaldo otevřel skóre ve 36. minutě. Při střele sice podklouzl, míč ale přizvedl bránící hráč a brankář Sepe na něj nedosáhl. Druhý gól přidal z otočky stoper Rugani. Nováček Serie A dokázal rychle snížit zásluhou Barilly, vzápětí se ale hlavou znovu prosadil Ronaldo a 17. ligovou brankou se dostal do čela tabulky střelců. Poslední hráč Juventusu, kterému se podařilo dát stejný počet gólů za celou ligovou sezonu, byl v ročníku 2005/06 David Trezeguet.

Hosté ale dokázali podruhé odpovědět a nakonec i vyrovnat. V 74. minutě si druhou asistenci připsal bývalý záložník pražské Sparty Kucka, který našel ve vápně efektně patou zakončujícího Gervinha. A právě útočník z Pobřeží Slonoviny ve třetí minutě nastaveného času znovu prostřelil Perrina a zařídil Parmě senzační bod. Juventus zažil další neúspěch po středečním vyřazení ze čtvrtfinále Italského poháru v Bergamu (0:3).

Neapol vykročila za vítězstvím slepenými góly. V 25. minutě otevřel skóre zblízka Milik a o pár sekund později zvýšil křížnou střelou Insigne. Italský útočník dal osmou ligovou branku v sezoně, čímž vyrovnal svou bilanci z minulého ročníku. Těsně před koncem ještě završil skóre z penalty Verdi. Sampdoria může ve zbytku programu 22. kola vypadnout z pohárových příček.

Schick pomohl AS Řím, Inter doma prohrál

Patrik Schick se chytrou tečí podílel na vyrovnávací brance AS Řím v ligovém duelu proti AC Milán, který skončil remízou 1:1. Český útočník se objevil podruhé za sebou v základní sestavě a odehrál 81 minut, než ho vystřídal Justin Kluivert. Český fotbalista dostal od trenéra Eusebia Di Francesca důvěru i po pohárovém debaklu 1:7 s Fiorentinou.

Třetí tým ligové tabulky Inter Milán doma překvapivě prohrál s Boloňou 0:1. Jedinou branku utkání 22. kola vstřelil paraguayský útočník Federico Santander. Záložník Boloni Ladislav Krejčí vystřídal v 73. minutě Rodriga Palacia. Do utkání naskočil člen širšího kádru české reprezentace po čtyřech duelech strávených na lavičce.

Fotbalisté Fiorentiny nenavázali na vysoké středeční pohárové vítězství nad AS Řím a pouze remizovali na hřišti Udine 1:1. Janov nevyhrál na domácím hřišti už potřetí za sebou a se Sassuolem si rozdělil body rovněž za remízu 1:1.

Fotbalisté AC Milán šli do vedení po kombinaci dvou nových posil. U rohového praporku se šikovně prosmýkl kolem bránícího hráče brazilský záložník Paquetá a prudkým centrem našel ve vápně Piatka, který předskočil obránce a zblízka překonal brankáře Olsena. Polský útočník se v lize trefil za nový klub poprvé, v úterý ale dvěma góly zajistil AC postup v poháru.

Ve druhém poločase ale domácí rychle srovnali. Centrovaný míč po Schickově šikovné teči ve vápně ještě nešťastně tečoval obránce na gólmana Donnarummu, který ho vyrazil jen k dobíhajícímu Zaniolovi, jenž doklepl míč do brány. V poslední desetiminutovce mohl strhnout vedení na stranu domácích Pellegrini, ale jeho pokus skončil jen na pravé tyči.

Zápas Interu s Boloňou rozhodl v prvním poločase Santander, který se po rohovém kopu trefil hlavou. Domácí si v závěru vypracovali několik šancí, ale žádná z nich neskončila gólem.

Inter prohrál druhé utkání za sebou a už potřetí nedokázal v lize skórovat. Trápící se Boloňa, která vyhrála naposledy v Serii A na konci září, tak získala cenné tři body v bojích o záchranu.

"Fialky" se po pohárovém galapředstavení (7:1) dokázaly v Serii A gólově prosadit jen jednou a až v druhém poločase, kdy vyrovnal první ligovou brankou v dresu Fiorentiny Fernandes. Hosté nevyužili možnost dotáhnout se na pohárové příčky a po desáté remíze v sezoně jsou devátí.

Janovu se vyplácí angažování paraguayského útočníka Sanabrii, který skóroval i ve druhém utkání po příchodu z Betisu Sevilla. V závěru prvního poločasu dvaadvacetiletý fotbalista odpověděl na Djuričičův vedoucí gól a zatím nahrazuje polského kanonýra Piatka, jenž v lednu odešel do AC Milán.