Lazio ovládlo římské derby, Schick hrál v závěru. AC Milán přeskočil Inter

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Fotbalisté Lazia zdolali v italské lize v derby pátý AS Řím 3:0 a na svého rivala ztrácí tři body. Patrik Schick hrál za poražené od 82. minuty. AC Milán vyhrál na svém stadionu 1:0 nad Sassuolem a posunuli se na třetí místo před městského rivala Inter. K třem bodům mu pomohla vlastní branka hostujícího Pola Liroly. V Empoli padlo celkem šest branek, domácí si rozdělili body s Parmou.

Lazio nasměroval k vítězství v 12. minutě Caicedo, který obešel gólmana Olsena a skóroval do prázdné branky. Ekvádorský hráč dostal na hrotu útoku přednost před nejlepším střelcem týmu Immobilem, i ten se ale prosadil krátce po svém příchodu na hřiště. V 72. minutě proměnil pokutový kop nařízený za faul na Correu.

Lazio si pojistilo tři body v 89. minutě díky trefě Cataldiho a vyhrálo derby po třech utkáních. V závěru navíc viděl červenou kartu obránce AS Kolarov.

AC Milán porazil Sassuolo

Na San Siru rozhodla situace z 35. minuty, kdy po centru Calhanoglua z rohového kopu srazil míč za záda svého gólmana obránce Lirola. Hosté mohli vzápětí vyrovnat, ale Boga trefil pouze tyč. Sassuolo hrálo od 64. minuty v deseti, za stažení unikajícího Piateka viděl červenou kartu brankář Consigli.

AC těsné vítězství uhájilo a drží devítizápasovou sérii bez porážky. Sassuolo nevyhrálo pět utkání v řadě a je jedenácté.

Přestřelka Empoli s Parmou i ztráta Interu

Parma na hřišti Empoli třikrát vedla, nakonec si ale odvezla pouze bod za remízu 3:3. Domácí naposledy vyrovnali v první minutě nastaveného času, kdy si srazil míč do vlastní sítě stoper Alves.

V utkání mezi Cagliari a Interem Milán padly všechny góly v prvním poločase. Domácí poslal do vedení ve 31. minutě Luca Ceppitelli, ale už za sedm minut vyrovnal mladý Argentinec Lautaro Martínez. Ještě do přestávky však rozradostnil Cagliari Leonardo Pavoletti povedeným volejem po centru Darija Srny.

V závěru utkání mohl zvýšit vedení domácích Nicolo Barella, ale v nastaveném čase z penalty překopl branku.

Italská fotbalová liga - 26. kolo:

Empoli - Parma 3:3
Branky: 19. Dell'Orco, 59. Caputo z pen., 90.+1 Silvestri - 13. Gervinho, 45.+1 Rigoni, 82. Alves

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.