Sánchezův debut v základu Interu: Byl u gólů, simuloval a viděl červenou!

Autor: hai
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Nejprve fanoušky rozjásal, pak se kvůli němu chytali za hlavu… Rychlonohý útočník Alexis Sánchez v sobotu poprvé vyběhl na trávník jako člen základní jedenáctky Interu Milán, posléze tečí spolu s gólem zařídil dvě trefy do sítě Sampdorie v rozmezí 120 vteřin a hned zkraje druhého poločasu byl vyloučen. Navíc kvůli nasimulovanému pádu, po němž viděl druhou žlutou. Křídelník tak pro svou nerozvážnost zmešká prestižní střet s Juventusem. Svědkem bizarního počínání chilské hvězdy byl i český záložník Jakub Jankto, jenž se křižnou ranou postaral o jediný gól „Sampy“ v klání, které milánský celek ovládl 3:1.

Upadající hvězdný křídelník Sánchez se po zpackaném angažmá v Manchesteru United snaží obnovit zářné časy kariéry. Před startem sezony zamířil na roční hostování v Interu, v němž si mohl jen těžko představit rozporuplnější debut v základu. Ve 20. minutě Chilan tečoval spoluhráčovu ránu, která díky neočekávané změně dráhy zaplachtila až za záda brankáře. V tu chvíli se zdálo, že dynamický forvard bude uznán jako autor trefy, ale branka byla nakonec přiznána Stefanovi Sensimu. Už o dvě minuty později se aktivní Sánchez na hraně ofsajdu dostal k nepovedené střele a přízemní ranou snadno propálil gólmana.

V rámci prvního poločasu pak stihl obdržet ještě žlutou kartu za podražení. A hned v první minutě druhého dějství se nechal hloupě vyloučit, když přihrál kontakt ve vápně a naskočil na trávník.

„Tenhle klíčový moment by někoho jiného mohl zničit, ale hráči nepřestali bojovat a dokázali znovu najít rovnováhu poté, co se uskutečnily určité změny,“ komentoval Sánchezovu červenou kartu kouč Antonio Conte, jenž po deseti minutách hry v oslabení vyměnil dva své svěřence. „Na hřišti jsme dominovali, ale všechno se změnilo. Nastalo riziko, že hráči začnou kolabovat, ale přesto se drželi úloh a prokázali, že pom mentální stránce kráčíme správnou cestou.“

Gólové představení Sáncheze pak vyvolalo tradiční vlnu ohlasů na sociálních sítích. Správce twitterového účtu Squawka Football upozornil na zajímavou statistiku ještě v době, kdy se někdejší hráč Arsenalu předpokládal za oficiálního střelce první trefy. „Alexis Sánchez nastřílel víc branek v prvním startu v základu Interu (2), než za Manchester United v celém předcházejícím ročníku Premier League (1).“

Tweet se pak dočkal ještě doplnění. „Alexis Sánchez v United v sezóně 2018/19 Premier League: 877 minut, 1 gól. Minuty potřebné k jeho skórování dvou branek v Serii A 2018/19: 39.“

A po útočníkově vyloučení se objevily glosy jako: „Dva góly, simulace, vyloučení... Alexis Sánchez je nový Balotelli.“

Jelikož však Sánchez v prvním poločase působil vzkříšeně oproti předcházejícím matným výkonům v rudém dresu United, bude nesmírně zajímavé sledovat, zda se třicetiletý snajpr dokáže znovu vyšvihnout mezi nejlepší útočníky fotbalového světa…