Autor: ČTK, ros
0
Velký rozhovor s Václavem Kotalem čtěte v pátečním Sport Magazínu
ANKETA: Top moment sezony? Slávistické jaro, příchod Václava Kotala

Lídr italské fotbalové ligy Juventus vyhrál v 29. kole v Janově 3:1 a udržel v čele tabulky čtyřbodový náskok. Druhé Lazio Řím otočilo utkání na hřišti FC Turín a zvítězilo 2:1.

"Stará dáma" se na hřišti soupeře bojujícího o záchranu dlouho nemohla gólově prosadit. Podařilo se to až v 50. minutě po pohledné individuální akci Paulu Dybalovi. Zanedlouho navíc přidal další trefu dělovkou zpoza vápna Cristiano Ronaldo. Hvězdný Portugalec má v této sezoně Serie A bilanci 24 gólů z 25 utkání.

Převahu obhájců titulu potvrdil v 73. minutě Douglas Costa, domácí hráči pak už pouze snížili zásluhou Andrey Pinamontiho. Janov tak zůstal na posledním nesestupovém místě bod před Lecce, které má zápas k dobru.

Lazio stejně jako v sobotu proti Fiorentině po úvodním dějství prohrávalo, po ruce Cira Immobileho se z penalty prosadil Andrea Belotti. Krátce po změně stran ale skóroval právě Immobile a 29. ligovým gólem v sezoně vyrovnal vlastní klubový rekord z ročníku 2017/18.

Obrat dokonal v 73. minutě tečovanou střelou Marco Parolo a Lazio vyhrálo šesté z posledních sedmi utkání. FC Turín je v neúplné tabulce na 14. místě.