19. prosince 2020 • 22:38

Jankto řádil za Sampdorii. Ronaldo řídil dvěma góly výhru Juventusu

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalový záložník Jakub Jankto pomohl v 13. kole italské ligy Sampdorii Janov gólem a asistencí k vítězství 3:1 nad Crotone. Český reprezentant vstřelil čtvrtou branku v sezoně Serie A. Cristiano Ronaldo se dvakrát trefil při výhře Juventusu 4:0 v Parmě, gól a dvě asistence si připsal jeho spoluhráč z útoku Álvaro Morata.

Jankto nejprve v 26. minutě našel přesnou přihrávkou před brankou Mikkela Damsgaarda a o deset minut později se sám prosadil z dorážky na zadní tyči. Nováček sice dokázal snížit, ale jistotu dal janovskému klubu předloňský nejlepší střelec Serie A Fabio Quagliarella. Sampdoria se výhrou posunula na desáté místo, Crotone zůstalo poslední.

Ronaldo se prosadil v prvním poločase hlavou a po změně stran přidal druhý zásah střelou na zadní tyč. Lídr tabulky střelců se stal teprve pátým hráčem v historii Serie A, který dal v jednom kalendářním roce 32 branek. Juventus i díky jeho gólům bodově dotáhnul v neúplné tabulce druhý Inter Milán a zůstává neporažený.

Verona remizovala 1:1 na hřišti Fiorentiny. Hellasu chyběl záložník Antonín Barák, neboť si odpykává třízápasový trest za červenou kartu v minulém kole.