Inter rozstřílel po zisku titulu Sampdorii 5:1, řádila také Neapol

Autor: ČTK, ros
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Interu Milán v prvním utkání po zisku titulu i díky dvěma zásahům Alexise Sáncheze rozstříleli v italské lize 5:1 Sampdorii Janov. Neapol v 35. kole porazila 4:1 Speziu a v neúplné tabulce se posunula na druhé místo.

Inter si v minulém kole zajistil první triumf v Serii A od roku 2010 a v mistrovském stylu si poradil i se Sampdorií. První poločas vyhrál 3:1 díky gólům Sáncheze a brance Roberta Gagliardiniho. Za hosty snížil na 1:2 Balde Keita.

Po pauze se prosadili Andrea Pinamonti a z penalty Lautaro Martínez a Inter natáhl sérii neporazitelnosti na 19 zápasů, během které navíc jen čtyřikrát remizoval. Sampdoria je devátá.

Neapol bodovala pošesté za sebou a ve vyrovnaném souboji o postup do Ligy mistrů vytvořila tlak na Juventus, Bergamo a AC Milán. Trojice pronásledovatelů ztrácí na Neapol jeden bod, ale všichni mají zápas k dobru.

Hlavní podíl na výhře Neapole měl autor dvou gólů útočník Victor Osimhen, který skóroval ve čtvrtém utkání za sebou. Prosadil se také záložník Piotr Zielinski, skóre uzavřel Hirving Lozano. Za domácí po hodině hry na 1:3 snížil Roberto Piccoli.

Ztrátu v boji o Ligu mistrů utrpělo šesté Lazio Řím, které prohrálo s Fiorentinou 0:2. O výhře domácích rozhodl dvěma góly Dušan Vlahovič, který dal v posledních čtyřech zápasech šest branek. Celkem má v sezoně na kontě 21 zásahů stejně jako Romelu Lukaku z Interu. Víc jich dal už jen Cristiano Ronaldo z Juventusu s 27 góly.

Souboj jedenáctého Udine a dvanácté Boloni skončil potřetí za sebou remízou, tentokrát 1:1. Udine vedlo po gólu Rodriga de Paula z konce první půle, za Boloňu ale dokázal v 82. minutě z penalty vyrovnat Riccardo Orsolini.

Inter Milán - Sampdoria Janov 5:1
Branky: 29. a 36. Sánchez, 4. Gagliardini, 61. Pinamonti, 70. Martínez z pen. - 35. Keita

Fiorentina - Lazio Řím 2:0
Branky: 32. a 89. Vlahovič.

1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68