Juventus bojuje o Ligu mistrů! Ronaldo vstřelil za klub 100. gól

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Juventusu porazili v 36. kole italské ligy Sassuolo 3:1 a dvě kola před koncem ztrácejí v boji o Ligu mistrů bod na čtvrtou Neapol. Jistý mistr Inter Milán zdolal stejným poměrem AS Řím, druhé Bergamo zdolalo Benevento 2:0 a třetí AC Milán deklasoval FC Turín 7:0.

Juventus poslal do vedení povedenou střelou zpoza vápna Adrien Rabiot. Druhou branku vstřelil Cristiano Ronaldo, který pohodlně obešel stopera domácích a zvýšil na 2:0. Portugalský fotbalista vstřelil jako první hráč Juventusu sto branek za první tři sezony v dresu italského giganta.

Ve druhém poločase snížil Giacomo Raspadori, Juventus si ale výhru vzít nenechal. Na konečných 3:1 zvýšil v 66. minutě Paulo Dybala.

Brankář Gianluigi Buffon, který po sezoně "Starou dámu" opustí, v prvním poločase chytil penaltu Domenica Berardiho a v 43 letech se stal nejstarším brankářem v historii Serie A, který zlikvidoval pokutový kop.

AC Milán rozstřílel FC Turín 7:0 a poprvé od roku 2001 vstřelil na venkovním hřišti více než šest branek. Čistým hattrickem v rozmezí 12 minut se blýskl chorvatský křídelník Ante Rebič. Rossoneri zůstávají třetí dva body před Neapolí a tři před Juventusem.

Stejně bodů jako AC má druhé Bergamo. Atalanta zdolala Benevento 2:0 a protáhla svou bodovou sérii na deset zápasů. Vítěznou branku vstřelil v 22. minutě Luis Muriel. Kolumbijský útočník se od začátku roku podílel na 22 gólech (15+7), což z něj dělá třetího nejproduktivnějšího hráče napříč elitními pěti ligovými soutěžemi. Více branek v aktuálním kalendářním roce zařídili pouze Lionel Messi (30) a Robert Lewandowski (25).

Inter Milán porazil díky brankám Marcela Brozoviče, Matiase Vecina a Romela Lukaka AS Řím 3:1 Už jistý italský mistr neprohrál v Serii A od 6. ledna, kdy nestačil na Sampdorii Janov.

Sampdoria remizovala na domácím hřišti se Spezií 2:2, i když dvakrát prohrávala. V 80. minutě jí zařídil alespoň bod Keita Baldé. Jakub Jankto odehrál v dresu domácích celý zápas.

Lazio vyhrálo nad sestupující Parmou 1:0 díky gólu v páté minutě nastavení, který dal nejlepší střelec římského celku Ciro Immobile. Lazio drží šestou pozici.

FC Janov vyhrál v Boloni 2:0 a má jistou záchranu. Ve 14. minutě otevřel skóre Zappacosta a ve druhé půli přidal pojistku Scamacca.

FC Turín - AC Milán 0:7
Branky: 67., 72. a 79. Rebič, 19. a 62. Hernández, 26. Kessié z pen., 50. B. Díaz),

Sassuolo - Juventus Turín 1:3
Branky: 59. Raspadori – 28. Rabiot, 45. Ronaldo, 66. Dybala.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.