Simeone sestřelil Juventus. Atalanta zachránila remízu, Sampdoria padla

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Juventusu podlehli v 11. kole italské ligy Veroně 1:2 a podruhé za sebou nebodovali. Vítězství Hellasu zajistil Giovanni Simeone. Antonín Barák odehrál za Veronu celý zápas a pomohl k posunu na sedmé místo tabulky, Juventus je osmý. Bergamo díky brance Martena de Roona ze čtvrté minuty nastavení zachránilo remízu 2:2 s Laziem. Atalanta je dál pátá, Římanům patří šesté místo.

Laziu zařídil vedení v 18. minutě Pedro, těsně před pauzou odpověděl Zapata. Hostům vrátil náskok v 74. minutě nejlepší střelec Serie A Immobile, ale jeho devátý gól v sezoně na vítězství nestačil. Poslední slovo totiž měl De Roon. Římský tým venku v lize nevyhrál popáté za sebou.

Verona potvrdila, že s Juventusem v posledních zápasech neprohrává. Fotbalisté Hellasu nestačili na turínský velkoklub naposledy na podzim 2019. O druhé výhře z posledních tří zápasů rozhodl v prvních čtrnácti minutách Simeone, který je s osmi brankami druhým v tabulce střelců Serie A. Juventusu dal naději McKennie, ale více fotbalisté Staré dámy nestihli.

Druhý turínský celek porazil Sampdorii Janov 3:0. Skóre otevřel v 17. minutě Praet, který v FC hostuje z Leicesteru. Druhou branku přidal na začátku druhé půle Singo a výsledek završil v nastavení Belotti. Závěr usnadnil domácím Silva, jenž byl v 73. minutě vyloučen za nesportovní chování. Český reprezentant David Zima zůstal na lavičce náhradníků.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.