30. srpna 2022 • 23:00

Inter odčinil prohru i bez Lukaka. Dybala dal za AS dva góly, ztráta pro AC

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté AS Řím ve čtvrtém kole italské ligy zvítězili doma i díky dvěma gólům Paula Dybaly 3:0 nad Monzou a jsou v čele neúplné tabulky. Inter Milán si poradil 3:1 s dalším nováčkem Cremonou. AC Milán přestál pokutový kop a remizoval 0:0 na hřišti Sassuola. Obhájci titulu tak podruhé v sezoně ztratili body, zůstávají ale bez porážky.

Dybala si připsal první zásah v novém dresu v 18. minutě, kdy zakončil brejk křížnou střelou k tyči. Největší letní posila AS Řím přidala druhou trefu z dorážky ve 32. minutě. Osmadvacetiletý Argentinec dal stý gól v Serii A.

Po hodině hry přidal pojistku Ibaňez, „Vlci“ navíc potvrdili dobrý vstup do sezony třetím čistým kontem. Monza je nadále bez bodu.

Největší šanci utkání Sassuolo - AC Milán měl v 23. minutě domácí kanonýr Berardi, z pokutového kopu ale Maignana nepřekonal. Francouzský gólman potvrdil vynikající úspěšnost při chytání penalt. Během svých angažmá v Lille a u „Rossoneri“ byl z 29 pokusů úspěšný devětkrát, čímž se v rámci pěti elitních evropských lig řadí ke špičce.

Čisté konto pomohl Milánu udržet i stoper Kjaer, který nastoupil poprvé po devítiměsíční pauze zaviněné zraněním kolena.

Sassuolo nenavázalo na úvodní domácí výhru nad nováčkem Lecce, na svém stadionu ve dvou utkáních ale stále neinkasovalo.

Inter částečně napravil porážku z minulého kola s Laziem, proti Cremoně postupně skórovali Correa, Barella a střídající Martínez. V závěru zkorigoval skóre Okereke. „Nerazzurri“ mají devět bodů a jsou druzí, nováček soutěže zůstává bez bodu.