Unikát po 27 letech! Atalanta nasázela OSM gólů, Dybala řídil výhru AS Řím

Autor: ČTK, adl
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté FC Turín podlehli v italské lize Spezii 0:1. Český reprezentant a stoper David Zima zůstal v utkání 18. kola pouze na střídačce poraženého celku. Oslabená Fiorentina prohrála na hřišti AS Řím 0:2, Antonín Barák nastoupil za hosty až po přestávce. Bergamo rozstřílelo Salernitanu 8:2. Osm gólů v jednom utkání Serie A naposledy vsítil Inter Milán proti Padově v dubnu 1996.

Vítězství Spezie zařídil po necelé půlhodině hry z penalty Nzola. Hosté bodovali v pátém utkání za sebou. Naopak turínský celek prohrál po čtyřech kolech a třech remízách v řadě a je devátý.

Fiorentinu oslabil vyloučením na Olympijském stadionu v Římě už ve 24. minutě obránce Dodo. Pět minut před koncem první půle se za domácí prosadil Dybala a mistr světa s Argentinou přidal po změně stran i pojistku. Svěřenci trenéra Mourinha bodovali v pátém kole za sebou a jsou sedmí, „Fialky“ desáté.

Na drtivém triumfu Bergama se podílelo sedm střelců, pouze Lookman se trefil dvakrát, z toho jednou z penalty. Atalanta vstřelila pět branek už v úvodním dějství, což se jí v Serii A podařilo teprve podruhé v historii a poprvé od listopadu 1941. Osm gólů v ligovém utkání zaznamenala poprvé.

Římské Lazio zvítězilo na hřišti Sassuola 2:0 a naplno bodovalo po třech kolech. Na čtvrtý Inter Milán ztrácí stejně jako Bergamo a AS Řím tři body. Udine podlehlo doma Boloni 1:2 a v Serii A nevyhrálo podesáté za sebou.

Bergamo - Salernitana 8:2
Branky: 20. z pen. a 54. Lookman, 5. Boga, 23. Scalvini, 38. Koopmeiners, 41. Höjlund, 61. Éderson, 85. Zortea - 10. Dia, 56. Nicolussi

AS Řím - Fiorentina 2:0
Góly: 40. a 82. Dybala

1. Neapol 38 28 6 4 77:28 90
2. Lazio 38 22 8 8 60:30 74
3. Inter Milán 38 23 3 12 71:42 72
4. AC Milán 38 20 10 8 64:43 70
5. Atalanta 38 19 7 12 66:48 64
6. AS Řím 38 18 9 11 50:38 63