Neapol: oslavy titulu po 33 letech se odkládají. Juventus ztratil

0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Fotbalisté Neapole první možnost získat po 33 letech italský titul nevyužili. Doma remizovali 1:1 se Salernitanou, poté co o vedení přišli šest minut před koncem. Cestu k titulu jim otevřel Inter Milán, který porazil po obratu druhé Lazio Řím 3:1. Prohru Lazia mohl vedle vedoucího celku využít i Juventus Turín, v Boloni ale pouze remizoval 1:1 a zůstal na třetí příčce.

Neapol se mohla stát prvním týmem v historii italské ligy, který si zajistil mistrovský titul šest kol před koncem. Skóre zápasu otevřel v 62. minutě po rohovém kopu uruguayský obránce Olivera, který hlavičkou zakončil centr střídajícího Raspadoriho.

I přes výraznou herní převahu se ale Neapoli nepodařilo zpečetit zisk titulu. V závěru zápasu se z ojedinělého útoku prosadil Día a prodloužil sérii Salernitany bez prohry na devět zápasů. Neapol může titul oslavit ve čtvrtek, kdy se utká s Udine.

Lazio otevřelo skóre po půlhodině hry. Anderson získal při napadání míč, narazil si jej s Albertem a překonal Onanu. V druhém poločase měli výraznou převahu fotbalisté Interu, zužitkovali ji ale až v závěru. Nejprve Lukaku připravil šanci Martínezovi, který v 78. minutě vyrovnal. O pět minut později belgický útočník našel centrem Gosense, který poslal domácí do vedení. A v úplném závěru potvrdil výhru Interu opět Martínez. Milánský tým vyhrál v lize teprve podruhé za posledních sedm zápasů.

Juventus inkasoval v Boloni již po deseti minutách. Nejprve byl ve vápně faulován Orsolini a ve formě hrající Ital nařízenou penaltu sám proměnil. Pokutový kop měli k dispozici i hosté, s Milikovým slabým pokusem si ale krajan Skorupski poradil. Polský útočník si spravil chuť po hodině hry, kdy prudkou střelou vyrovnal. „Stará dáma“ bodovala v lize po třech zápasech, na Lazio ztrácí bod, Boloňa je osmá.

Fiorentina s reprezentantem Antonínem Barákem pouze na lavičce deklasovala poslední Samdorii Janov 5:0. Postaralo se o to pět různých střelců, do přestávky se přitom skóre změnilo jen jednou. Sampdoria ztrácí šest kol před koncem soutěže deset bodů na záchranu. Fiorentina je v tabulce devátá.

Oslabené Sassuolo otočilo v závěru zápas s Empoli a vyhrálo 2:1, přestože od 74. minuty hrálo v deseti. Berardi nejprve v 83. minutě vyrovnal a v šesté minutě nastavení z penalty zařídit domácím vítězství.

Boloňa - Juventus Turín 1:1
Branky: 10. Orsolini z pen. - 61. Milik.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.