AC Milán padl i v lize, krach se Spezií mu komplikuje boj o účast v LM

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

nter Milán zvítězil ve 35. kole italské fotbalové ligy doma nad Sassuolem 4:2, vyhrál popáté v řadě a posunul se na třetí místo před Lazio Řím. Městští rivalové z AC Milán překvapivě prohráli na hřišti sestupem ohrožené Spezie 0:2 a na pátém místě tabulky si zkomplikovali boj o postup do příštího ročníku Ligy mistrů. Svěřenci Stefana Pioliho v Serii A nebodovali po čtyřech výhrách a poprvé od 18. března, kdy podlehli 1:3 Udine.

Sassuolo šlo proti Interu do vedení v 11. minutě, ale Berardiho branka neplatila pro ofsajd. Čtyři minuty před poločasem už regulérně otevřel skóre domácí Lukaku. Krátce po změně stran zdvojnásobil vedení Interu nešťastnou tečí do vlastní sítě obránce hostí Tressoldi a hned vzápětí svým 20. gólem v sezoně zvýšil na 3:0 Martínez. V tabulce střelců je na druhém místě, tři branky za Osimhenem z Neapole. Hosté ještě vývoj utkání zdramatizovali brankami Matheuse Henriqua a Frattesiho, ale Lukaku v závěru svou druhou trefou výhru pojistil.

Inter má na čtvrté Lazio Řím náskok jednoho bodu. Pátý AC Milán ztrácí na příčky zajišťující účast v Lize mistrů čtyři body.

Vítězství outsidera nad AC Milán zajistili v závěrečné čtvrthodině Wisniewski a Esposito. Spezia bodovala po třech porážkách a na prvním sestupovém místě se bodově dotáhla na Veronu, která bude hrát v neděli. Milánský velkoklub se příliš dobře nenaladil na odvetu semifinále Ligy mistrů, ve které na hřišti Interu bude v úterý dohánět dvougólové manko z prvního duelu. Svěřenci Stefana Pioliho v Serii A prohráli poprvé od 18. března, kdy podlehli 1:3 Udine.

Bergamo rovněž překvapivě prohrálo v Salernu 0:1 a ztratilo cenné body v boji o postup do pohárové Evropy. Jedinou branku vstřelil v třetí minutě nastavení Antonio Candreva. Atalanta prohrála podruhé za sebou a v neúplné tabulce je o skóre sedmá mimo pohárové příčky. Salernitana zvítězila poprvé po třech zápasech a na 15. místě má na sestupové příčky náskok osm bodů.

Inter Milán - Sassuolo 4:2
Branky: 41. a 89. Lukaku, 55. vlastní Tressoldi, 58. Martínez - 63. Matheus Henrique, 77. Frattesi

1. Neapol 38 28 6 4 77:28 90
2. Lazio 38 22 8 8 60:30 74
3. Inter Milán 38 23 3 12 71:42 72
4. AC Milán 38 20 10 8 64:43 70
5. Atalanta 38 19 7 12 66:48 64
6. AS Řím 38 18 9 11 50:38 63
7. Juventus 38 22 6 10 56:33 62
8. Fiorentina 38 15 11 12 53:43 56