Mistrovská kocovina, Monza porazila Neapol. Barák u výhry Fiorentiny

0
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…
Dostál: Moc se mi líbí Kovář. Staňkovi pomohla Slavia, kdo ale jako trojka?

Fotbalisté Neapole podlehli ve 35. kole italské ligy na hřišti Monzy 0:2, již jistý mistr prohrál čtvrté utkání v sezoně. Juventus porazil sestupem ohroženou Cremonu 2:0 a má na druhém místě tříbodový náskok před Interem Milán. Fiorentina s Antonínem Barákem v základní sestavě porazila Udine 2:0. AS Řím po vítězství v semifinále Evropské ligy nad Leverkusenem ztratil v lize body popáté za sebou, zápas v Boloni skončil bezbrankovou remízou. Verona podlehla FC Turín 0:1 a je na 17. místě před osmnáctou Spezií pouze díky lepšímu skóre.

Monza si vyšlápla na dalšího favorita, po výhrách nad Interem a Juventusem si nováček připsal skalp již jistého vítěze italské ligy. Tým ze severu Itálie se ujal vedení po čtvrthodině, kdy krásnou kombinaci ve velkém vápně zakončil do prázdné branky Dany Mota. Ve 40. minutě měl velkou šanci Anguissa, jeho střelu však zneškodnil Di Gregorio. Skóre uzavřel na začátku druhé půle Petagna, který se dostal k ve vápně k odraženému míči a s jistotou zakončil. Monza je na devátém místě.

„Stará dáma“ nezačala proti Cremoně ideálně a ve 24. minutě se navíc zranil Pogba, který tak při svém prvním startu v základní sestavě od návratu do Juventusu utkání nedohrál. Juventus rozhodl zápas po změně stran, kdy se nejprve po protiútoku prosadil bývalý hráč Cremony Fagioli a vítězství potvrdil hlavou Bremer.

Osmá Fiorentina si poradila s Udine díky skvělému úvodu. Po sedmi minutách se prosadil Castrovilli, o dvě minuty dostal míč do sítě český reprezentant Barák, kvůli předcházejícímu ofsajdu byla ale branka odvolána. Výhru Fiorentiny potvrdil v poslední minutě zápasu Bonaventura. Po konci zápasu pak dostal společně s hostujícím Rodrigem Becaoem červenou kartu za nesportovní chování.

Hlavní tváří zápasu mezi Boloňou a AS Řím byl domácí brankář Skorupski, který udržel čisté konto zejména díky pohotovým zákrokům proti pokusům Abrahama a Belottiho. Po třech remízách a dvou prohrách jsou svěřenci Josého Mourinha na šestém místě zaručujícím účast v Evropské konferenční lize, před sedmým Bergamem však mají náskok jediného bodu.