Gólová show AS Řím! Soupeř Slavie v Evropské lize zničil Empoli sedmi góly

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Fotbalisté AS Řím ve 4. kole italské ligy deklasovali Empoli 7:0 a poprvé v sezoně získali tři body. Své premiérové branky v novém působišti vstřelili Romelu Lukaku a Renato Sanches.

Už ve druhé minutě proměnil penaltu Dybala a poslal Římany do vedení. V osmé minutě zdvojnásobil náskok Sanches a záložník Empoli Grassi ve 35. minutě vlastním gólem zvýšil na 3:0. Po přestávce přidal svůj druhý gól v utkání Dybala a v poslední desetiminutovce se postupně prosadili Cristante, Lukaku a Mancini.

Soupeř pražské Slavie v základní skupině Evropské ligy se tak dobře naladil na čtvrteční zápas, ve kterém zavítá na hřiště Tiraspolu, zatímco Slavii bude hostit Servette Ženeva.

Tříbodový zisk vynesl svěřence Josého Mourinha ze sestupového pásma na 12. místo se čtyřmi body ze čtyř zápasů. Empoli zůstává na dně tabulky bez bodu a bez vstřelené branky.

Fiorentina doma porazila Bergamo 3:2, Antonín Barák do utkání nastoupil za rozhodnutého stavu v 88. minutě. Českého reprezentanta trápily zdravotní problémy a proti Atalantě si připsal první start od černového finále Evropské konferenční ligy v Praze.

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Cagliari - Udine 0:0

Frosinone - Sassuolo 4:2
Branky: 70. a 76. Mazzitelli, 45.+4 Čeddíra z pen., 90.+6 Lirola - 7. a 24. Pinamonti)

Monza - Lecce 1:1
Branky: 24. Colpani - 2. Krstovič z pen.

Fiorentina - Bergamo 3:2
Branky: 35. Bonaventura, 45. Martínez Quarta, 76. Kouamé - 20. Koopmeiners, 53. Lookman

AS Řím - Empoli 7:0
Branky: 2. z pen. a 55. Dybala, 8. Sanches, 35. vlastní Grassi, 80. Cristante, 82. Lukaku, 86. Mancini

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.