Zaslouží si to! Wenger vysvětluje, proč Barceloně zakázali přestupy

Nesahejte nám na La Masiu. Fanoušci Barcelony ukázali, že se jim zákaz přestupů vůbec nezamlouvá.
Nesahejte nám na La Masiu. Fanoušci Barcelony ukázali, že se jim zákaz přestupů vůbec nezamlouvá.
Nesahejte nám na La Masiu. Fanoušci Barcelony ukázali na obřím transparentu, že se jim zákaz přestupů vůbec nezamlouvá.
Nesahejte nám na La Masiu. Fanoušci Barcelony ukázali na obřím transparentu, že se jim zákaz přestupů vůbec nezamlouvá.
Barcelonští příznivci si připravili povedené choreo o své mládežnické akademii.
Dani Alves nepřekonal brankáře Betisu.
Alexis Sánchez lituje zahozené šance.
9
Fotogalerie
pj
La Liga
Začít diskusi (0)

Arséne Wenger podpořil rozhodnutí FIFA, která potrestala Barcelonu. Ta porušila pravidla při transferech hráčů do 18 let a teď nemůže následující dva přestupní termíny nakupovat posily. Právě Wenger patří k trenérům, kteří rádi a úspěšně pracují s mladými fotbalisty v Arsenalu.

„Je jisté, že Barcelona nerespektovala pravidlo, které je přitom poměrně jednoduché. Nemůžete si pořídit hráče, kterému ještě nebylo 16 let, pokud se rodiče nestěhují z profesních důvodů,“ vysvětlil Wenger.

Jak ale dodal, to pochopitelně vytváří prostor pro spekulace: jak se pozná, že se rodiče skutečně stěhují za prací?

„Zrovna v tomto případě FIFA došla k závěru, že se rodiče přestěhovali kvůli fotbalu. To je důvod, proč Barcelonu potrestala,“ doplnil Wenger s tím, že pravidla je potřeba pozměnit. Už jen kvůli tomu, že získat talentovaného hráče je při současné konkurenci mnohem těžší.

„Pokaždé se bude diskutovat, kvůli čemu se rodiče stěhují. Ve fotbale je v současnosti víc peněz a rodiče vždycky budou v pokušení dát svým dětem šanci na velkou kariéru,“ nabídl svůj pohled Wenger.

Barcelona se chce proti zákazu přestupů, který platí pro léto 2014 a leden 2015, odvolat. Navíc se odmítá vzdát úspěšného modelu přivádět do mládežnické akademii mladíky s velkým potenciálem.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů