To je jízda. Fotbalisté Barcelony potvrdili dobrou formu na půdě Alavésu, kde vyhráli naprosto jednoznačně 6:0. Dvakrát se trefil kanonýr Luis Suárez, jednou ho doplnili Lionel Messi, Neymar, Ivan Rakitič a jeden gól si nešťastní domácí dali sami. To Real Madrid se na vítězství nad poslední Osasunou dost nadřel, ale nakonec vyhrál po nepříliš dobrém výkonu 3:1 a je v čele La Ligy i se dvěma zápasy k dobru. Slavit mohl už v pátek Real Sociedad, který porazil Espanyol na jeho hřišti 2:1.
Sledujte sestřihy (16)
Real poslal do vedení ve 24. minutě Cristiano Ronaldo, který z úhlu propálil brankáře Salvatorea Sirigua. Jenže už za devět minut se za hostující obránce dostal Sergio León a povedeným obloučkem přehodil gólmana Keylora Navase.





"Bílý balet" se s outsiderem trápil a několikrát ho podržel pozorný Navas. Až po hodině hry se prosadil přízemní ranou Isco a ve třetí minutě nastavení přidal definitivní pojistku střídající Lucas Vázquez dalším lobem. Real venku vyhrál soutěžní duel poprvé od konce listopadu.
Sledujte sestřihy (15)
Barcelona roli favorita začala potvrzovat až na konci prvního poločasu. Ve 37. minutě otevřel skóre zblízka Suárez a krátce poté zvýšil další útočník Neymar po chybě domácího brankáře Fernanda Pacheca.
Druhý poločas už byl jednoznačně v režii hostů, kteří svého finálového soupeře ve Španělském poháru jasně přehrávali. Mezi 59. a 67. minutou se trefili Lionel Messi, do vlastní branky Alexis, Ivan Rakitič a podruhé Suárez.







Sledujte sestřihy (6)





Na úvodní gól Carlose Vely po přihrávce za obranu ještě dokázali domácí odpovědět zásluhou Hernána Péreze, který ve vápně oklamal dva obránce a zamířil z úhlu pod břevno. Jenže po hodině hry napřáhl z dálky Asier Illarrramendi a na jeho dělovku k tyči už Espaňol reakci neměl. Barcelonský celek neuspěl po sérii tří výher.



Fotbalisté Villarrealu v oslabení ubránili remízu 1:1 s Málagou ve 22. kole španělské ligy a drží se na šesté příčce znamenající postup do Evropské ligy. Z posledních devíti soutěžních utkání však vyhráli jediné. Málaga, která čeká na výhru v lize devět zápasů, vedla po hlavičce Charlese. Domácí se hnali za vyrovnáním, po zahozených šancích jim pomohla až penalta po faulu Martína Demichelise, kterou proměnil Bruno Soriano. Ten však krátce nato dostal červenou kartu, když po neúspěšné kličce podkopl protihráče. Villarreal dohrával posledních 20 minut v oslabení, ale Málaga toho nedokázala využít. Naopak domácí měli dvě dobré šance dát vítězný gól, hosty však podržel brankář Carlos Kameni.


Sevilla po dvou ztrátách zabrala a udolala Las Palmas 1:0. O jediný gól se deset minut před koncem postaral Joaquín Correa, který po dlouhém pasu za obranu běžel sám na branku. Sevilla se na třetím místě drží dva body za druhou Barcelonou.



Atlético Madrid dvěma góly v posledních třech minutách otočilo zápas s Celtou Vigo a po výhře 3:2 se vrátilo na čtvrtou příčku o bod před San Sebastian. Vítězný gól vstřelil v 88. minutě Antoine Griezmann.




