Kadlec se trefil, Pilař debutoval. Bayern zvládl generálku na Plzeň

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

VIDEO | VÝSLEDKY BUNDESLIGY | Český útočník Václav Kadlec dal svůj čtvrtý gól v bundeslize a pomohl fotbalistům Frankfurtu k remíze 1:1 s Norimberkem. Záložník Václav Pilař si odbyl v dresu Freiburgu premiéru v soutěži, na kterou vinou zranění kolena došlo až po čtrnácti měsících od jeho příchodu do Německa. Fotbalisté Bayernu Mnichov v generálce na středeční duel Ligy mistrů s Plzní zdolali Mohuč 4:1 a s 23 body vedou tabulku.

Bayern sice po prvním poločase prohrával, čtyřmi brankami ale skóre otočil a v lize neprohrál již 34 zápasů v řadě.

Kadlec, který se v německé lize na tři zápasy gólově odmlčel, otevřel skóre v 50. minutě utkání. Na tři body pro Frankfurt to však nestačilo, když tři minuty před koncem vyrovnal třetí brankou v sezoně švýcarský reprezentant Josip Drmic. Norimberk, v jehož základní sestavě nastoupili i Tomáš Pekhart a Adam Hloušek, zůstává spolu s Freiburgem v nové sezoně bez výhry.

Pilař při své premiéře odehrál proti Brémám 70 minut a pomohl svému týmu k remíze 0:0. Jen na lavičce náhradníků zůstal jeho spoluhráč Pavel Krmaš, Vladimír Darida je stále mimo hru. Na domácí straně z pozice náhradníka do utkání nezasáhl Theo Gebre Selassie.

Freiburg, který je soupeřem Liberce v Evropské lize, hrál v sestavě: Baumann - Schmid, Ginter, Diagné, Günter - Höfler (83. Fernandes), Schuster - Klaus (74. Zuck), Mehmedi, Pilař (69. Coquelin) - Freis.

Bayern s Mohučí sice prohrával, když se na konci prvního poločasu trefil Shawn Parker. Po změně stran ale i díky dvěma trefám Thomase Müllera otočili obhájci titulu a vítězové Ligy mistrů skóre ve svůj prospěch. Za hosty odehrál celý zápas obránce Zdeněk Pospěch.

Sestava Bayernu: Neuer - Rafinha (46. Götze), J. Boateng, Dante (42. Alaba), Contento - Robben, Schweinsteiger, Lahm, T. Müller, Kroos - Mandžukič (74. Kirchhoff).

Fotbalisté Hamburku v devátém kole německé ligy třikrát srovnali nepříznivé skóre a se Stuttgartem remizovali na domácím hřišti 3:3. V tabulce jsou na čtrnácté příčce, jejich soupeř přišel o možnost posunout se na pohárové umístění a je osmý.

Augsburg se záložníkem Janem Morávkem v sestavě se doma proti Wolfsburgu ujal rychle vedení zásluhou Tobiase Wernera, ale ještě do poločasu o náskok přišel. V poslední desetiminutovce první půle stanovili z ojedinělých šancí svého týmu konečné skóre 2:1 pro "Vlky" střelou z dálky Maximilian Arnold a hlavou Luiz Gustavo.

ZÁPASY BUNDESLIGY JSME SLEDOVALI ONLINE:

Hoffenheim - Leverkusen 1:2
Branky: 88. Schipplock - 26. Sam, 77. Kiessling.

Dortmund - Hannover 1:0
Branka: 4. Reus z pen.

Bayern Mnichov - Mainz 4:1
Branky: 52. a 82. Müller z pen., 50. Robben, 69. Mandžukič - 44. Parker.

Werder Brémy - Freiburg 0:0

Braunschweig - Schalke 2:3
Branky: 20. Ademi, 59. Bellarabi - 29. Meyer, 65. Goretzka, 90.+1 Neustädter.

Frankfurt - Norimberk 1:1
Branky: 50. Kadlec - 87. Drmic.

Hertha Berlin - Mönchengladbach 1:0
Branky: 37. Ramos.

Hamburk - Stuttgart 3:3
Branky: 22. Lasogga, 56. Beister, 67. Van der Vaart - 3. Maxim, 38. Gentner, 64. vlastní Djourou.

Augsburg - Wolfsburg 1:2
Branky: 10. Werner - 35. Arnold, 42. Luiz Gustavo.

1. Bayern 34 29 3 2 94:23 90
2. Dortmund 34 22 5 7 80:38 71
3. Schalke 34 19 7 8 63:43 64
4. Leverkusen 34 19 4 11 60:41 61
5. Wolfsburg 34 18 6 10 63:50 60
6. Mönchengladbach 34 16 7 11 59:43 55