2. listopadu 2013 • 20:00

Darida vykouzlil gól bolavou levačkou: Radši jsem ji nedráždil

Autor: Robert Neumann
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:1p. Bruins slaví postup! Pastrňák rozhodl v prodloužení
Jarolím: Překlenovací kouč, to lišák Koubek nemyslel vážně. Šádek je pojistka

PŘÍMO Z NORIMBERKU | Od úterý marodil s bolavou nohou, den před utkáním Vladimír Darida nevěděl, zda vůbec nastoupí. Při rozcvičce raději nekopal levou nohou, která jej trápila. S trenérem domluvil, že půjde na jeho část, hned po čtyřech minutách na hřišti vykouzlil český reprezentanta fantastickou ránu do šibenice! Ano, levou nohou.

Hosté: 57. Klaus, 79. Darida, 88. Mehmedi

Domácí: Schäfer (C) – Chandler, Nilsson, Pogatetz, Plattenhardt – Hasebe, Stark, Mak (61. Feulner), Kijotake, Hloušek (68. Ginczek) – Drmić.

Hosté: Baumann – Sorg, Ginter, Günter, Höhn – Schuster (C), Fernandes, Schmid, Klaus (72. Coquelin) – Mehmedi, Freis (75. Darida).

Domácí: Rakovsky, Dabanlı, Pinola, Feulner, Frantz, Pekhart, Ginczek

Hosté: Batz, Darida, Pilař, Höfler, Coquelin, Diagné, Lorenzoni

Hosté: Schuster, Sorg, Sorg (č)

Gräfe – Kleve, Sinn – Siebert

Grundig-Stadion, Nürnberg

„Jo, byla to ta bolavá,“ smál se Darida bezprostředně po utkání v Norimberku, kde Freiburg vyhrál 3:0, byť dohrával dlouhé minuty o deseti.

„V sobotu dopoledne jsem levou nohu zkoušel, docela to šlo, tak jsem se rozhodl, že část utkání zvládnu. Když noha vydržela takovou ránu z dálky, bude to asi už v pohodě,“ culil se Darida.

Darida s Pilařem na lavičce v zápase s Norimberkem

Když napřahoval, neblesklo mu hlavou, aby raději nestřílel, ať si zranění neobnovíš? „Ne, ne. Ale při rozcvičce jsem nekopl do míče levačkou, abych to nedráždil.“

Do zápasu vběhl v 75. minutě za stavu 1:0, ovšem Freiburg hrál už v té době v oslabení. Za čtyři minuty trhal dělovkou síť. I díky Daridově výstavní trefě slaví Freiburg první vítězství v letošním ročníku bundesligy.