Kiksy exsparťana Hohenedera potopily Paderborn. Freiburg je zpět

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalistům Freiburgu se povedl okamžitý návrat do nejvyšší německé soutěže. Svěřenci trenéra Christiana Streicha získali jistotu dvě kola před koncem druhé ligy díky dnešnímu vítězství 2:1 v Paderbornu, který spadl na poslední místo v tabulce.

Freiburg se střelecky prosadil po chybách bývalého sparťanského obránce Niklase Hohenedera v dresu Paderbornu.

Sedmnáct sekund po začátku druhého poločasu otevřel skóre Mike Frantz a za další dvě minuty zvýšil Nils Petersen. Domácí porážku jen zmírnili, i když Freiburg dohrával zápas v deseti.

Druhé postupové místo v tabulce drží Lipsko, které má náskok pěti bodů před třetím Norimberkem.

1. Freiburg 32 21 6 5 72:37 69
2. Lipsko 32 19 7 6 52:31 64
3. Norimberk 31 17 8 6 65:38 59
4. St. Pauli 32 14 8 10 40:36 50
5. Bochum 32 12 12 8 50:35 48
6. Union Berlín 32 12 10 10 54:47 46
7. Karlsruhe 31 11 10 10 31:34 43
8. Fürth 31 12 7 12 45:49 43