29. dubna 2018 • 18:57

SESTŘIHY: Skvělý Pavlenka pomohl k bodu s Dortmundem, Kolín padá

AS Řím byl asi zvyklý na jiné podmínky, řekl o výkonu Italů Kovařík AS Řím byl asi zvyklý na jiné podmínky, řekl o výkonu Italů Kovařík
Vrba vyslal vzkaz italským policistům: Děkuji, že jsme v Římě platili pokutu Vrba vyslal vzkaz italským policistům: Děkuji, že jsme v Římě platili pokutu

SOUHRN 32. KOLA | Fotbalisté Kolína nad Rýnem se stali prvním sestupujícím týmem z bundesligy. V 32. kole německé nejvyšší soutěže prohráli ve Freiburgu 2:3 a dva zápasy před koncem mají na posledním místě tabulky nedostižnou osmibodovou ztrátu na nesestupové pozice. Už jistý mistr Bayern Mnichov i s náhradníky porazil Frankfurt 4:1, druhé Schalke remizovalo navzdory hře v oslabení s Mönchengladbachem 1:1. Fotbalisté Brém remizovali s Dortmundem 1:1. Za domácí Werder nastoupili brankář Jiří Pavlenka i obránce Theodor Gebre Selassie. Dvanácté Brémy mají dvě kola před koncem sezony jistotu záchrany, třetí Dortmund v tabulce ztrácí dva body na druhé Schalke.

Brémy - Dortmund 1:1

Branky: 45. Delaney - 19. Reus

Pavlenku v 19. minutě překonal z dorážky Reus, ale těsně před přestávkou srovnal hlavou Delaney. Ve druhém poločase hosté třikrát trefili brankovou konstrukci a Brémy také několikrát podržel český reprezentační gólman. Werder tak vestfálského soupeře obral o body i podruhé v sezoně, v prosinci dokonce v Dortmundu zvítězil 2:1.

V druhém nedělním duelu Mohuč doma porazila Lipsko hladce 3:0 a polepšila si v boji o záchranu. Po De Blasisově proměněné penaltě z první půle ještě výsledek v závěrečných pěti minutých pojistili střídající Maxim a Baku. Mohuč je čtrnáctá, Lipsku patří šestá pozice.

SESTŘIH: Brémy - Dortmund 1:1. Výborný Pavlenka vychytal proti favoritovi bod
720p 360p

Domácí: 45. Delaney

Hosté: 19. Reus

Domácí: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, Langkamp, Augustinsson – M. Eggestein – Gondorf (89. Friedl), Junuzović (C), Delaney, Rašica (69. J. Eggestein) – M. Kruse.

Hosté: Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos, Toprak, Akanji – M. Götze, Weigl, Reus (C) – Pulisic (61. Schürrle), Philipp (79. Jarmolenko), Sancho.

Branky: 43. Dorsch, 76. Wagner, 87. Rafinha, 90. Süle - 78. Haller

Už jistý mistr Bayern vzhledem k odvetě semifinále Ligy mistrů na půdě Realu Madrid v příštím týdnu nasadil proti Frankfurtu náhradníky. Do základní sestavy naskočili poprvé od roku 1965 hned tři bundesligoví debutanti a právě jeden z nich dvacetiletý záložník Niklas Dorsch otevřel před poločasem skóre.

V závěrečné čtvrthodině přidali Mnichované ještě tři góly, za hosty z Frankfurtu se prosadil Haller.

SESTŘIH: Bayern Mnichov - Frankfurt 4:1. Favorit vládl i s rezervní sestavou
720p 360p

Domácí: 43. Dorsch, 76. Wagner, 87. Rafinha, 90. Süle

Hosté: 78. Haller

Domácí: Ulreich – Kimmich (46. Rafinha), Mai, Hummels (C), Bernat – Tolisso, Rudy, Dorsch – Shabani (56. Th. Alcântara), Wagner, Evina (66. Süle).

Hosté: Hradecky – D. da Costa, D. Abraham (C) (46. Russ), Falette, Willems – Mascarell, Gaćinović (59. Ćavar) – M. Wolf, Fabián, Hrgota (65. Haller) – Jović.

Hosté: 67. Gentner

Domácí: Leno – L. Bender (86. Kohr), Jedvaj, P. Retsos – Bellarabi (67. Brandt), Baumgartlinger (76. Kießling), Aránguiz, Bailey – Volland, Havertz – Alario.

Hosté: Zieler – Baumgartl, Pavard, Badstuber, Emiliano Insúa – Gentner, Ascacibar, Aogo, Thommy (46. Özcan) – Ginczek (78. Kamiński), Mario Gómez (86. Donis).

Branky: 83. Ibiševič z pen., 87. Selke - 32. Gregoritsch, 61. Cordova

Souboj českých záložníků Vladimíra Daridy z Herthy Berlín a Jana Morávka z Augsburgu skončil nerozhodně 2:2. Hosté vedli 2:0, ale domácí v závěru mezi 84. a 87. minutou srovnali.

SESTŘIH: Hertha Berlín - Augsburg 2:2. V základních sestavách nastoupili Darida i Morávek
720p 360p

Domácí: 84. Ibišević, 87. Selke

Hosté: 32. Gregoritsch, 61. Córdova

Domácí: Almenning Jarstein – Pekarík (61. Duda), Stark, Rekik, Plattenhardt – Skjelbred (71. Ibišević), Darida – Leckie, Lazaro, Kalou (71. Dárdai) – Selke.

Hosté: Luthe – Schmid, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – R. Khedira, Morávek (82. Janker) – Richter, Gregoritsch (59. Córdova), Caiuby – Finnbogason (76. Heller).

Branky: 14. a 52. Petersen, 90.+2 Höler - 82. a 87. Bittencourt

Kolín byl už před zápasem v kritické situaci. Bittencourt v závěru dvěma góly dokázal srovnat na 2:2, ale vítěznou branku, potřebnou k udržení naděje na záchranu, hosté nedali a naopak v nastavení potřetí inkasovali. Kolín sestoupil po čtyřech sezonách a celkově ho potkal šestý pád z bundesligy.

SESTŘIH: Freiburg - Kolín nad Rýnem 3:2. Hosté sestupují z bundesligy
720p 360p

Domácí: 14. Petersen, 52. Petersen, 90+3. Höler

Hosté: 82. Bittencourt, 87. Bittencourt

Domácí: Schwolow – Kübler, Gulde, Kempf, Günter – Frantz (54. Haberer), Schuster (C) (82. Koch), Höfler, Terrazzino – Kleindienst, Petersen (72. Höler).

Hosté: T. Horn – Maroh, Meré, Heintz – Risse, Höger, Hector (C), Handwerker (63. Koziello) – Osako (79. C. Pizarro), Bittencourt, Terodde (63. J. Córdoba).

Branky: 45.+3 Caligiuri z pen. - 32. Raffael

Druhé Schalke jen remizovalo s Mönchengladbachem, ale vzhledem k vyloučení záložníka Bentaleba z 12. minuty nakonec bod muselo brát. Zařídil jej z penalty těsně před pauzou Caligiuri. Na Schalke se může bodově dotáhnout Borussia Dortmund, pokud zvítězí v Brémách.

SESTŘIH: Schalke - Mönchengladbach 1:1. Domácí i v oslabení vybojovali bod a drží druhé místo
720p 360p

Domácí: 45+3. D. Caligiuri

Hosté: 32. Raffael

Domácí: Fährmann – Stambouli, Naldo, Kehrer – D. Caligiuri, Goretzka, Bentaleb, Harit (64. McKennie), Schöpf – Burgstaller (82. Di Santo), Konopljanka (90. Teuchert).

Hosté: Sommer – Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt – J. Hofmann (79. Traoré), Kramer, Zakaria (60. Strobl), T. Hazard – Stindl (39. Cuisance), Raffael.

Branky: 78. Brekalo - 43. Wood z pen., 45.+1 Holtby, 90.+3 Waldschmidt

V důležitém záchranářském souboji zvítězil předposlední Hamburk 3:1 ve Wolfsburgu a na soupeře, který drží poslední nesestupovou pozici, ztrácí dva body. O další tři body více má po výhře nad Kolínem Freiburg.

SESTŘIH: Wolfsburg - Hamburk 1:3. Klíčovou bitvu o záchranu ovládli hosté
720p 360p

Domácí: 78. Brekalo

Hosté: 43. Wood, 45+1. Holtby, 90+3. Waldschmidt

Domácí: Casteels – Verhaegh (46. Brekalo), Knoche, Tisserand (12. Bazoer) – Uduokhai, William, Błaszczykowski (75. Malli), Guilavogui – Arnold, Steffen – Origi.

Hosté: Pollersbeck – Papadopoulos, Sakaj, Santos, G. Jung – Hunt (68. Ekdal) – Holtby, Kostić, Steinmann, Ito (85. Jatta) – Wood (77. Waldschmidt).

Branky: 16., 50. a 86. Kramarič - 24. Karaman

Fotbalisté Hoffenheimu se díky vítězství 3:1 nad Hannoverem v předehrávce 32. kola posunuli na čtvrté místo německé ligy, které znamená přímý postup do základní skupiny Ligy mistrů. Za vítěze odehrál celý zápas český obránce Pavel Kadeřábek.

O výhře domácích rozhodl hattrickem Andrej Kramarič. Na jeho úvodní zásah sice ještě v prvním poločase odpověděl Kenan Karaman, po přestávce ale chorvatský útočník přidal další dvě branky. Hoffenheim díky němu prodloužil sérii bez porážky na devět utkání a v neúplné tabulce mu patří čtvrté místo. Pátý Leverkusen má o bod méně, ale zápas k dobru.

Hoffenheim - Hannover 3:1. Kadeřábek a spol. jsou devět zápasů bez prohry
1080p 720p 360p

Domácí: 17. Kramarić, 51. Kramarić, 88. Kramarić

Hosté: 25. Karaman

Domácí: Baumann – Nordtveit, Vogt (C), Akpoguma – Kadeřábek, Amiri, Demirbay (69. Bičakčić), Kramarić, N. Schulz – Uth (64. Szalai), Gnabry (19. Zuber).

Hosté: Tschauner (C) – Sorg, Sané, Elez (68. Fossum) – Korb (56. Bebou), Bakalorz (82. Harnik), Hübers, Schwegler, Albornoz – Karaman, Füllkrug.

Hosté:

Domácí: Adler – Brosinski, Bell, Hack, A. Diallo – Baku, Gbamin, N. de Jong (83. Maxim), Öztunali (71. Holtmann) – Muto, De Blasis (80. Onisiwo).

Hosté: Gulácsi – Ilsanker, Orban, Upamecano – Klostermann, Keïta, Demme, Kampl, Lookman (64. Augustin) – Werner, Y. Poulsen (64. Bruma).

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)