12. května 2018 • 20:28

SESTŘIHY: Kadeřábkův Hoffenheim míří do LM, Hamburk sestupuje

DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným
Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát

SOUHRN 34. KOLA | Pavel Kadeřábek přispěl gólem k výhře fotbalistů Hoffenheimu 3:1 nad Dortmundem, jeho tým tak skončil v bundeslize třetí před Borussií. Trefil se také Theodor Gebre Selassie, jenž třetím zásahem v sezoně rozhodl o vítězství Werderu Brémy 2:1 v Mohuči. Hamburk poprvé v bundesligové historii sestoupil, nepomohla mu ani výhra 2:1 nad Mönchengladbachem.

Bayern Mnichov - Sttutgart 1:4

Branky: 21. Tolisso - 5. a 55. Ginczek, 42. Donis, 52. Akolo

Mistrovský Bayern Mnichov poprvé v sezoně prohrál na vlastním stadionu. Stuttgartu podlehl vysoko 1:4, poprvé od září 2008 doma inkasoval čtyři branky.

"Švábi" vyhráli počtvrté v řadě a posunuli se na sedmou pozici. Pokud Bayern uspěje ve finále Německého poháru proti Frankfurtu, zahraje si Stuttgart předkolo Evropské ligy.

SESTŘIH: Bayern Mnichov - Stuttgart 1:4. Gigant se loučil nečekaným debaklem
720p 360p

Domácí: 21. Tolisso

Hosté: 5. Ginczek, 42. Donis, 52. Akolo, 55. Ginczek

Domácí: Ulreich – Kimmich, Süle, Hummels, Rafinha – Tolisso (46. Javi Martínez), Th. Alcântara, James Rodríguez – T. Müller (C) (68. Wagner), Lewandowski, Ribéry (70. Rudy).

Hosté: Zieler – Baumgartl, Pavard, Badstuber, Emiliano Insúa – Gentner (C), Donis (88. Zimmermann), Mangala – Thommy, Akolo (77. Bruun Larsen), Ginczek (70. Kamiński).

Domácí: Götze, Mai, Martínez, Rudy, Starke, Wagner, Meier

Hosté: Asano, Burnic, Grahl, Kamiński, Zimmermann, Özcan, Bruun Larsen

Domácí: Hummels

Stegemann – Fischer, Pickel

Allianz Arena, Mnichov

Hertha Berlín - Lipsko 2:6

Branky: 4. Ibiševič, 64. Kalou - 22. a 54. Augustin, 2. Upamecano, 7. Lookman, 49. Werner, 82. Bruma

Turbulentní start zápasu Hertha - Lipsko přinesl hned tři góly. Po dvou minutách otevřel skóre stoper hostů Upamecano, na jehož trefu takřka ihned zareagoval Ibiševič. O chvíli později ale vrátil Lipsku vedení Lookman a v 22. minutě zvýšil Augustin. Všem třem střelcům hostů je maximálně dvacet let.

Ani druhý poločas nepřinesl ofenzivní zklidnění, další tři branky Lipska vstřelili Werner, Augustin a Bruma, na druhé straně se trefil Kalou.

SESTŘIH: Hertha Berlín - Lipsko 2:6. Domácí hořeli v obraně a schytali debakl
720p 360p

Domácí: 4. Ibišević, 64. Kalou

Hosté: 2. Upamecano, 7. Lookman, 22. Augustin, 49. Werner, 54. Augustin, 82. Bruma

Domácí: Almenning Jarstein – Pekarík (58. Schieber), Torunarigha, Rekik, Plattenhardt – Leckie, Lustenberger (68. Skjelbred), Darida, Kalou – Ibišević (C), Selke (83. Mittelstädt).

Hosté: Gulácsi – Laimer, Konaté, Upamecano, Klostermann – Keïta (76. Ilsanker), Demme (C) – Kampl, Lookman (62. Bruma) – Werner (79. Y. Poulsen), Augustin.

Branky: 26. Kramarič, 63. Szalai, 73. Kadeřábek - 58. Reus

V první dvacetiminutovce duelu o třetí místo mezi Hoffenheimem a Dortmundem musel domácí gólman Baumann dvakrát zasáhnout proti Guerreirovým střelám. Na druhé straně Bürki dokázal vyrazit Kramaričovu ránu.

V 26. minutě ale chyboval, přihrál míč přímo chorvatskému útočníkovi a ten střelou k tyči skóroval.V 58. minutě vyrovnal po povedené kombinaci s Guerreirem Reus a v jedenáctém utkání v sezoně vstřelil osmadvacetiletý útočník sedmý gól. O pět minut později ale vrátil domácím vedení Szalai.

V 73. minutě přidal poslední gól Hoffenheimu Kadeřábek. Po stříleném centru ještě Akanji odkopl míč z brankové čáry, český reprezentant ale z dorážky Bürkiho překonal. Závěrečnou minutu odchytal v dortmundské brance Roman Weidenfeller, který se rozhodl ukončit kariéru.

SESTŘIH: Hoffenheim - Dortmund 3:1. Kadeřábek pomohl svému týmu do Ligy mistrů
720p 360p

Domácí: 26. Kramarić, 63. Szalai, 73. Kadeřábek

Hosté: 58. Reus

Domácí: Baumann – Vogt (C), Bičakčić, Akpoguma – Kadeřábek, Zuber (64. Amiri), Grillitsch, Kramarić (78. Polanski), N. Schulz – Szalai, Uth (88. Hack).

Hosté: Bürki (90+4. Weidenfeller) – Ł. Piszczek, Weigl, Akanji, Schmelzer (C) – Reus, Şahin, Guerreiro – Pulisic, Schürrle (75. Kagawa), Sancho.

Branky: 3. a 18. Alario, 55. Brandt - 90.+1 Füllkrug, 90.+4 Harnik

Leverkusen, který v případě vysoké výhry mohl skončit v první čtyřce vstoupil do utkání s Hannoverem velmi aktivně a v 18. minutě vedl už o dvě branky zásluhou Alaria. Bayer přitom mohl mít i výraznější náskok, v šesté minutě však Wendell neproměnil penaltu.

Po přestávce zvýšil na 3:0 Brandt, v závěru ale dvěma góly zkorigovali stav Füllkrug a Harnik a Bayer skončil pátý. V příští sezoně si zahraje Evropskou ligu.

SESTŘIH: Leverkusen - Hannover 3:2. Finiš hostujícího týmu přišel pozdě
720p 360p

Domácí: 3. Alario, 18. Alario, 55. Brandt

Hosté: 90+1. Füllkrug, 90+4. Harnik

Domácí: Leno – L. Bender (83. Kießling), Tah, Jedvaj, Wendell – Baumgartlinger (23. Kohr), Aránguiz (74. Bellarabi) – Bailey, Havertz, Brandt – Alario.

Hosté: Esser – Hübers, Sané, Elez (46. Bebou) – Korb, Fossum (74. Albornoz), Bakalorz, Ostrzolek – Harnik, Maier (63. Mania) – Füllkrug.

Branky: 12. Gbamin - 23. Kainz, 79. Gebre Selassie

Gebre Selassie v 79. minutě duelu v Mohuči hlavou zužitkoval Kainzův rohový kop a rozhodl o výhře Brém 2:1. V brance vítězů nechyběl Jiří Pavlenka.

SESTŘIH: Mohuč - Brémy 1:2. Pavlenka pomohl hostům k důležité výhře
720p 360p

Domácí: 12. Gbamin

Hosté: 23. Kainz, 79. Gebre Selassie

Domácí: F. Müller – Donati, N. de Jong (52. Maxim), Muto, Öztunali (64. Holtmann) – Bell, Brosinski (C), Gbamin, Baku – De Blasis, Hack.

Hosté: Pavlenka – Augustinsson, Delaney, Kainz (85. Junuzović), M. Kruse (C) – Rašica (67. J. Eggestein), Langkamp (40. Gondorf), N. Moisander, Gebre Selassie, M. Eggestein – Bargfrede.

Hosté:

Domácí: Fährmann (46. Nübel) – Stambouli, Naldo, Kehrer – D. Caligiuri, Goretzka, McKennie, Oczipka (68. Teuchert) – Konopljanka (57. Baba Rahman), Harit, Burgstaller.

Hosté: Hradecky – D. da Costa, Russ, Salcedo, Willems – Mascarell, G. Fernandes (46. de Guzmán) – M. Wolf, K-P. Boateng, Gaćinović (46. Rebić) – Haller (65. Jović).

Branky: 1. Guilavogui, 54. Origi, 71. Knoche, 90.+1 Brekalo - 32. Hector

"Vlci" budou hrát baráž o udržení s Kielem, neboť patnáctý Freiburg si zajistil záchranu výhrou 2:0 nad Augsburgem, za který odehrál 80 minut záložník Jan Morávek.

SESTŘIH: Wolfsburg - Kolín 4:1. Domácí udeřili již v první minutě a jasně vládli
360p

Domácí: 1. Guilavogui, 54. Origi, 71. Knoche, 90+1. Brekalo

Hosté: 32. Hector

Domácí: Casteels – Verhaegh (C) (16. Gerhardt), Brooks, Knoche, William – Guilavogui, Arnold – Brekalo, Malli (84. Rexhbecaj), Steffen (71. Błaszczykowski) – Origi.

Hosté: T. Horn – Risse, Meré, Heintz, J.-K. Horn (15. Bittencourt) – Jojić (63. Clemens), Koziello, Höger, Hector (C) – C. Pizarro (72. Osako), Terodde.

Branky: 11. Hunt z pen., 63. Holtby - 28. Drmic

Na opačném pólu tabulky se situace nezměnila. Poprvé po 54 sezonách sestoupil Hamburk, kterému nestačilo ani vítězství 2:1 nad Mönchengladbachem.

Zápas byl v nastavení na čtvrt hodiny přerušen kvůli diváckým nepokojům. Přístavní celek sestoupil společně s Kolínem nad Rýnem, který prohrál vysoko 1:4 ve Wolfsburgu.

SESTŘIH: Hamburk - Mönchengladbach 2:1. Domácí poprvé v historii sestupují
720p 360p

Domácí: 11. Hunt, 63. Holtby

Hosté: 28. Drmić

Domácí: Pollersbeck – Sakaj (C), Papadopoulos, G. Jung, Santos – Steinmann (78. Ekdal) – Kostić (82. Jatta), Holtby, Hunt, Ito – Wood.

Hosté: Sommer – Elvedi, Ginter, Vestergaard, Wendt (C) – J. Hofmann, Kramer, Zakaria, T. Hazard (79. Grifo) – Drmić, Raffael.

Hosté:

Domácí: Schwolow – Kübler, Gulde, Kempf, Günter – Frantz (61. Stenzel), Haberer (85. Söyüncü), Höfler, Terrazzino – Petersen (C) (72. Koch), Kleindienst.

Hosté: Luthe – Schmid, Danso, Gouweleeuw, Hinteregger – R. Khedira (55. Córdova), Baier (C) – Richter, Morávek (80. Asta), Caiuby – Finnbogason.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H