29. září 2018 • 21:02

Dortmund otočil z 0:2 na 4:2 a je v čele. Bayern poprvé padl, Petrák byl u výhry

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Dortmundu prohrávali v 6. kole bundesligy na hřišti Leverkusenu 0:2, přesto duel otočili a po výhře 4:2 se posunuli do čela tabulky místo Bayernu. Ten v pátek podlehl Hertě Berlín 0:2. Brémy podlehly Stuttgartu 1:2, první porážku v sezoně zažili v sestavě Werderu Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie. Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem doma podlehl Lipsku 1:2. Schalke si poradilo s Mohučí 1:0 a poprvé v sezoně zvítězilo. Ondřej Petrák odehrál celý zápas při výhře Norimberku 3:0 nad Düsseldorfem.

Leverkusen otevřel proti Dortmundu skóre v deváté minutě, povedenou střelou z první se blýskl Weiser. Šest minut před pauzou zvýšil na rozdíl dvou branek pro Bayer po velkých zmatcích v pokutovém území obránce Tah.

Po přestávce mohli domácí znovu zvýšit, ale Volland trefil umístěnou střelou pouze tyč a další šance zlikvidoval brankář Bürki. Borussia se tak dokázala vrátit do hry a po slepených gólech Larsena a Reuse vyrovnat.

Na poslední půlhodinu poslal trenér Borussie Lucien Favre do hry útočníka Alcácera a tento tah mu vynesl tři body. Španělský útočník totiž v 85. minutě usměrnil do sítě Hakimiho centr a ve čtvrté minutě nastavení přidal čtvrtý gól svého týmu. Čerstvá posila Dortmundu tak potřebovala na dosavadní tři bundesligové góly v sezoně pouhých 52 minut.

Fotbalisté Dortmundu prohrávali na hřišti Leverkusenu 0:2, přesto zápas otočili a po výhře 4:2 se posunuli do čela tabulky

Stuttgart se poprvé prosadil v 19. minutě, kdy Pavlenka vyběhl proti Didaviho kolmici za obranu mimo pokutové území, k míči se ale nedostal včas a Donis po kličce zakončil akci střelou do opuštěné brány. O pár minut později mohl vyrovnat Gebre Selassie, sám před Zielerem ale z úhlu netrefil.

Snahu o vyrovnání Werderu zkomplikoval v 36. minutě Veljkovič, který se nechal po druhé žluté kartě vyloučit. V 68. minutě si domácí dali kuriózní vlastní gól, když Sosa nasměroval autové vhazování na brankáře Zielera, tomu ale míč při snaze o zpracování přeskočil nohu a doskákal do sítě.

Vzápětí mohl výsledek otočit střídající Pizzaro, nastřelil ale jen tyč. Vítězný gól tak přišel na druhé straně, Pavlenku překonal po rychlém protiútoku Castro.

Hoffenheim podlehl Lipsku

Utkání dvou německých pohárových zástupců bylo pikantní pro trenéra Hoffenheimu Juliana Nagelsmanna, který od příští sezony povede Lipsko. V prvním poločase trefily oba celky tyč, za domácí hlavou Belfodil a na druhé straně Werner.

O vítězství Lipska rozhodl dvěma góly po změně stran Poulsen. Nejprve se v 53. minutě prosadil tečovanou střelou a čtvrt hodiny před koncem dopravil míč do sítě v krkolomné pozici stehnem. V závěru ještě zkorigoval výsledek z penalty Kramarič.

Schalke získalo první body v sezoně díky Schöpfově hlavičce z 11. minuty. Brankář celku z Gelsenkirchenu Ralf Fährmann vychytal 50. čisté konto v bundeslize.

ndeslize.

Bayern poprvé prohrál

Skóre otevřel v 23. minutě domácí kapitán Ibiševič, který z penalty potrestal faul Jeromea Boatenga. První bundesligové vítězství Herthy nad Bayernem zpečetil krátce před přestávkou vydařenou ranou Duda.

Hertha se posunula na druhé místo pouze o skóre za Bayern. O víkendu je v případě plného bodového zisku mohou přeskočit Dortmund i Brémy.