Dortmund otočil bitvu s Bayernem. Darida asistoval, ale Hertha padla

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Borussie Dortmund porazili Bayern Mnichov 3:2 a upevnili si první místo, šlágr 11. bundesligového kola rozhodl střídající Paco Alcácer. Brémy prohrály 1:3 s Mönchengladbachem po hattricku Alassaneho Pléy. Třetí porážce Werderu v řadě nezabránili ani čeští reprezentanti Jiří Pavlenka s Theodorem Gebre Selassiem. Asistence Vladimíra Daridy na body nestačila. Jeho Hertha padla v Düsseldorfu 1:4. Lipsko porazilo Leverkusen 3:0, stejným poměrem Frankfurt deklasoval Schalke.

Fotbalisté Lipska porazili Leverkusen 3:0 a posunuli se na třetí příčku v tabulce, ze které odsunuli mistrovský Bayern Mnichov. Saský celek hraje na domácím stadionu ve velké formě a v lize tam ještě neprohrál. V nejvyšší soutěži navíc nenašel přemožitele už deset zápasů od konce srpna.

Proti Leverkusenu se dvěma góly blýskl dánský útočník Poulsen, který dal v bundeslize už šest branek a vyrovnal se nejlepšímu týmovému střelci Wernerovi. Trefil se i obránce Klostermann.

Lipsko využilo sobotní prohru Bayernu a po vítězství nad Leverkusenem se posunulo o dva body před bavorský velkoklub. S devíti inkasovanými góly nejlépe bránící tým soutěže zaostává o jeden bod za Mönchengladbachem, vedoucí Dortmund má o další čtyři body víc. Leverkusen naproti tomu za poslední dva zápasy dostal sedm gólů, celkově má v lize horší obranu jen düsseldorfský nováček.

O skóre se před Bayern posunul i Frankfurt po domácí výhře 3:0 nad Schalke. Dva góly vstřelil dvacetiletý srbský útočník Jovič a s devíti brankami se prodral do čela tabulky střelců. Oba góly dal v rozmezí 12 minut, třetí branku přidal Haller.

Frankfurt získal v posledních pěti duelech 13 bodů za čtyři výhry a remízu. Schalke má jen dvoubodový náskok na pásmo sestupu a je s osmi góly nejméně produktivním týmem soutěže společně s posledním Stuttgartem.

Fotbalisté Hannoveru porazili na domácím hřišti Wolfsburg a slaví druhou výhru v sezoně

Oslabená Hertha Berlín s Vladimírem Daridou v základní sestavě prohrála 1:4 v Düsseldorfu, Pavel Kadeřábek odehrál celé utkání při výhře Hoffenheimu 2:1 nad Augsburgem. Na posledních 20 minut se na hřiště dostal Ondřej Petrák a prohře Norimberku 0:2 s posledním Stuttgartem nezabránil.

V Dortmundu se v první velké šanci ocitl domácí kapitán Reus, Neuera ale neprostřelil. Skóre tak otevřel na druhé straně bývalý kanonýr Borussie Lewandowski, když využil přesný Gnabryho centr. V 48. minutě spadl Reus ve vápně po kontaktu s Neuerem a penaltu proměnil. Vedení obhájci titulu vrátil o čtyři minuty později znovu Lewandowski po pohledné kombinaci Gnabryho s Kimmichem.

Borussia byla po změně stran aktivnější, v krátkém sledu mohli vyrovnat Reus i střídající Alcácer. Reus se dočkal až v 67. minutě, kdy se položil do Piszczekova centru a z těžké pozice poslal míč k tyči. Pro kapitána Dortmundu to byl osmý ligový gól v sezoně a na stejný počet dosáhl v 74. minutě i Alcácer, když zakončil únik. Španělský útočník dal jako první hráč od roku 1963 osm gólů ve svých prvních šesti bundesligových zápasech.

Bayern z posledních sedmi ligových utkání má jen osm bodů a na Borussi jich ztrácí už sedm. Tak velkou ztrátu na čelo po 11 kolech ještě nikdy v historii nedokázal dohnat.

Francouzský útočník Pléa se v Brémách prostřílel do čela tabulky kanonýrů. Poprvé překonal Pavlenku v 39. minutě, kdy si poradil se dvěma obránci. Další gól přidal krátce po změně stran po signálu z rohového kopu a první hattrick v německé lize zkompletoval po prudkém Wendtově centru z levé strany střelou do protipohybu padajícího Pavlenky. Bývalý hráč Nice si v sezoně polepšil na osm gólů, porážku Werderu zmírnil Sahin.

Hertha hrála od 41. minuty v deseti, protože po druhé žluté kartě musel ze hřiště levý bek Mittelstadt. Nováček z Düsseldorfu přesilovku využil a nakonec vyhrál 4:1. Düsseldorf přerušil šestizápasovou sérii porážek, Hertha čeká na vítězství už pět utkání a je osmá.

Hoffenheim poslal do vedení v 65. minutě Kramarič po individuální akci Joelintona, o pět minut později vyrovnal lobem kanonýr Augsburgu Finnbogason. Čtvrtou ligovou výhru v řadě a posun na páté místo zařídil domácím v 83. minutě z dorážky Nelson.

Hannover už v pátek zdolal Wolfsburg

Po půlhodině hry dostal domácí tým do vedení střelou z voleje Maina. Bebou, který mu na gól nacentroval, proměnil v druhém poločase penaltu. Pokutový kop posléze zahrával také Wolfsburg, Weghorst z něj v 82. minutě snížil, ale na bod už hosté nedosáhli.