Dortmund opět jen remizoval, Drobného premiéra skončila prohrou | iSport.cz
18. února 2019 • 22:50

Dortmund opět jen remizoval, Drobného premiéra skončila prohrou

V čem přišly fotbalové hvězdy a jejich drahé polovičky na vyhlášení Fotbalisty roku? V čem přišly fotbalové hvězdy a jejich drahé polovičky na vyhlášení Fotbalisty roku?
Králova premiéra: Jsem rád, že jsem dostal tenhle reprezentační sraz prostor Králova premiéra: Jsem rád, že jsem dostal tenhle reprezentační sraz prostor

Lídr německé fotbalové ligy Dortmund remizoval na hřišti posledního Norimberku 0:0 a po třetím nerozhodném výsledku v řadě vede tabulku před Bayernem Mnichov už jen o tři body. Fotbalisté Düsseldorfu s českým brankářem Jaroslavem Drobným prohráli ve 22. kole německé ligy na hřišti Leverkusenu 0:2. Devětatřicetiletý gólman, který v lednu přestoupil z Brém, odchytal bundesligový zápas po dvou letech.

Norimberku se proti Dortmundu povedlo uhrát nečekané bod v prvním utkání po změně trenéra. Odvolaného Michaela Köllnera dočasně nahradili bývalý slovenský reprezentant Marek Mintál a dosavadní asistent Boris Schommers. K remíze přispěl i český záložník Ondřej Petrák, který odehrál celý zápas.

Bavorský tým získal z posledních devíti utkání jen dva body, na vítězství čeká už 16 zápasů. Na posledním místě ztrácí bod na předposlední Hannover a dva body na 16. místo znamenající účast v baráži.

Drobnému premiéra nevyšla

Ligová premiéra v nové klubu ale nevyšla Drobnému podle představ. Už v 18. minutě lovil míč z branky po Havartzově teči. Po změně stran vyrazil v 66. minutě pohotovým zákrokem střelu Weisera, ale ke smůle hostů přímo na kopačku dobíhajícího Baileyho. Leverkusen se výhrou posunul na páté místo.

Drobný se v brance Düsseldorfu objevil poprvé před jedenácti dny v Německém poháru a inkasoval od Schalke čtyři góly.

Mönchengladbach remizoval na hřišti Frankfurtu 1:1 a v tabulce je třetí o dva body před Lipskem. O tři body připravil domácí tým v 82. minutě Zakaria, který využil rozhozené obrany a z hranice vápna překonal se štěstím brankáře Trappa. Odsoudil tím Eintracht ke čtvrté ligové remíze v řadě. Frankfurt remizoval i v týdnu ve vyřazovací fázi Evropské ligy na hřišti Šachtaru 2:2.

Mönchengladbach, který v minulém kole utrpěl první domácí porážku v lize, ztrácí na druhý Bayern už pět bodů.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky