Dortmund v nastavení zlomil Herthu, Lipsko vyhrálo na Schalke

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Fotbalisté Dortmundu otočili zápas 26. kola německé ligy v Berlíně a po výhře 3:2 se v neúplné tabulce vrátili na první místo. Uzdravený záložník Herthy Vladimír Darida zůstal na lavičce, domácí dohrávali jen v devíti. Lipsko uspělo 1:0 na hřišti Schalke a posunulo se na třetí místo. Obránce Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas při remíze Hoffenheimu 1:1 ve Stuttgartu. Jan Morávek se po zdravotní pauze a třech utkáních vrátil do nominace Augsburgu, při výhře 3:1 nad Hannoverem se ale na hřiště nedostal.

Hertha nad aspirantem na titul dvakrát vedla. Na první Kalouovu gólovou dorážku sice Borussia rychle zareagovala zásluhou Delaneyho šťastné tečované střely, útočník z Pobřeží Slonoviny se ale stejně jako na podzim trefil proti Dortmundu i podruhé, když ve 35. minutě proměnil penaltu.

Krátce po změně stran ale znovu vyrovnal po rohu Zagadou a v druhé minutě nastavení rozhodl Reus. To už hrála Hertha bez vyloučeného Torunarighy, v závěru navíc dostal červenou kartu i Ibiševič.

Dortmund se posunul na první místo o tři body před Bayern, ten má ale nedělní zápas s Mohučí k dobru. Hertha je desátá.

Lipsku zařídil vítězství ve 14. minutě kanonýr Werner. Nejlepší střelec týmu se pohotově zorientoval ve skrumáži před bránou. Návrat na lavičku Schalke se tak nevydařil trenéru Huubu Stevensovi, který v týdnu nahradil odvolaného Domenica Tedesca. Celek z Gelsenkirchenu navíc nevstřelil gól ve čtvrtém domácím ligovém zápase za sebou.

Hannover blízko sestupu

Záchranářský souboj v Augsburgu začal lépe pro Hannover, který po trefě Weydandta vyhrál první poločas. Po změně stran se ale po rohovém kopu prosadil střídající Cordova a v 79. minutě rozhodl překvapivou střelou z přímého kopu Schmid.

Hannover prohrál popáté za sebou a z předposledního místa ztrácí na záchranu šest bodů. Augsburg zvýšil náskok na dnešního soupeře na jedenáct bodů a je čtrnáctý.

Střelcem dne byl Wout Weghorst, jenž hattrickem zařídil Wolfsburgu výhru 5:2 nad Düsseldorfem.