Hoffenheim má tři body, Kadeřábek odehrál stý zápas. Bayern si zastřílel

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hoffenheim porazil v německé fotbalové lize díky dvěma gólům Kramariče 2:1 Norimberk. Český obránce Pavel Kadeřábek odehrál stý zápas v soutěži. Leverkusen v přestřelce porazil Hannover. Uspěl i Bayern Mnichov, který deklasoval Wolfsburg 6:0 a posunul se o skóre do čela tabulky. Robert Lewandowski dal 197. gól v bundeslize a stal se nejlepším zahraničním střelcem v historii soutěže. Frankfurt si v nedělní dohrávce počínal skvěle na hřišti Fortuny Düsseldorf, vyhrál 3:0. Dortmund doma porazil 3:1 Stuttgart, přesto musel po více než pěti měsících opustit první místo. Hertha bez zraněného Vladimíra Daridy podlehla 1:2 Freiburgu. V páteční předehrávce si Werder Brémy i s českou dvojicí Jiří Pavlenka - Theodor Gebre Selassie poradily s Schalke 4:2.

Kramarič otevřel skóre v 25. minutě z pokutového kopu. Norimberk, kterému chyběl zraněný záložník Ondřej Petrák, vyrovnal po hodině hry zásluhou Behrense.

V 78. minutě rozhodl elegantní patičkou Kramarič, který dal dvanáctý ligový gól v sezoně. Hoffenheim se posunul na deváté místo a na pohárové příčky ztrácí dva body. Norimberk nevyhrál v bundeslize již 19. zápas v řadě a je poslední.

Bayern udeřil dvakrát během tří minut a u obou gólů byl záložník Gnabry. Německý reprezentant se nejprve sám prosadil v 34. minutě a o chvíli později nezištně předložil míč před prázdnou branku Lewandowskému. Kanonýr Bayernu se kromě rekordní branky osamostatnil se 16 góly v čele tabulky střelců.

Ve druhém poločase pojistili jasné vítězství bavorského velkoklubu Rodríguez, Müller a Kimmich. Svůj druhý zásah v utkání navíc přidal v závěru Lewandowski, tři asistence si připsal střídající Ribéry.

Bayern neprohrál s Wolfsburgem ani 22. domácí zápas v rámci bundesligy. "Vlci" nebodovali po pěti ligových utkáních a jsou sedmí.

Favorizovaný Dortmund se dlouho nemohl prosadit, po hodině hry ale po faulu Castra na Sancha dostal příležitost zahrávat pokutový kop, který proměnil kapitán Reus. Stuttgart dokázal srovnat o deset minut později po rybičce Kempfa.

V 84. minutě zařídil Borussii teprve druhou výhru z posledních devíti soutěžních utkání Alcácer, který se prosadil ve skrumáži před brankou a dal 14. gól v sezoně. V nastaveném čase pojistil tři body pro domácí Pulisic.

Freiburg skóroval na svém hřišti v devátém utkání v řadě, v 27. minutě se trefil hlavou nejlepší střelec týmu Petersen. V 77. minutě srovnal Ibiševič, stejný hráč si ale o chvíli později srazil míč po rohovém kopu do vlastní sítě.

Brémy letos ještě neprohrály

Fotbalisté Werderu Brémy v sestavě s brankářem Jiřím Pavlenkou i obráncem Theodorem Gebre Selassiem zdolali v 25. kole německé ligy Schalke 4:2 a ani v osmém letošním zápase neprohráli. Zato loňský vicemistr z Gelsenkirchenu se dál trápí, prohrál potřetí za sebou a od barážové příčky ho dělí jen čtyři body.

Hosté šli do vedení, když Pavlenku v 26. minutě překonal Breel Embolo, ale Milot Rashica rychle vyrovnal a krátce po zahájení druhé půle otočil skóre Max Kruse z penalty. Rashica i Embolo se posléze trefili ještě jednou, definitivně tak Werderu pojistil vítězství až Martin Harnik v nastaveném čase.

Brémy jsou osmé a útočí na pohárové příčky. Zato trenér Schalke Domenico Tedesco je pod palbou kritiky, nyní musí tým připravit na úterní osmifinálovou odvetu Ligy mistrů proti Manchesteru City.

Neporazitelnost drží i Frankfurt

Frankfurtu zvítězili v dohrávce 25. kola německé ligy na hřišti Düsseldorfu 3:0 a drží páté místo v tabulce. Svěřenci trenéra Adiho Hüttera se v generálce naladili na čtvrteční odvetu Evropské ligy, v níž přivítají Inter Milán. Dvěma góly v nastavení výhru potvrdil Sebastién Haller.

Hostující tým poslal po přestávce do vedení Goncalo Paciencia a vítězství v samotném závěru zpečetil Haller. V první nastavené minutě překonal nejprve obranu a poté si poradil i s brankářem Rensingem. O dvě minuty později si pak naběhl na přihrávku Filipa Kostiče do vápna a míč doklepl do brány.

Frankfurt prodloužil neporazitelnost v soutěžních zápasech roku 2019 o jedenáctý duel.

Německá fotbalová liga - 25. kolo:

Bayern Mnichov - Wolfsburg 6:0
Branky: 37. a 85. Lewandowski, 34. Gnabry, 52. Rodríguez, 76. Müller, 82. Kimmich,

Dortmund - Stuttgart 3:1
Branky: 62. Reus z pen., 84. Alcácer, 90.+2 Pulisic - 71. Kempf,

Freiburg - Hertha Berlín 2:1
Branky: 27. Petersen, 80. vlastní Ibiševič - 77. Ibiševič,

Lipsko - Augsburg 0:0,

Brémy - Schalke 4:2
Branky: 31. a 73. Rashica, 51. Kruse z pen., 90.+4 Harnik - 26. a 85. Embolo.

18. Norimberk 34 3 10 21 26:68 19

Bayern Mnichov rozstřílel Wolfsburg 6:0 a o skóre se dostal do čela tabulky německé bundesligy před Dortmund