Bayern deklasoval Mohuč. James nastřílel hattrick. Brémy vyhrály | iSport.cz
17. března 2019 • 21:11

Bayern deklasoval Mohuč. James nastřílel hattrick. Brémy vyhrály

PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali
Šachista ranařem! Triumfátor Dvořák v pořadu Fight! promluvil o trablech s XFN i vábení dopingem Šachista ranařem! Triumfátor Dvořák v pořadu Fight! promluvil o trablech s XFN i vábení dopingem

Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v 26. kole německé ligy doma Mohuč 6:0 a po 24 hodinách se vrátili na první místo o skóre před Dortmund. Prvním hattrickem v bavorském velkoklubu se na drtivé výhře podílel kolumbijský záložník James Rodríguez. Brémy v brance s Jiřím Pavlenkou a v obraně s Theodorem Gebre Selassiem zvítězily v Leverkusenu 3:1.

Bayern si trochu spravil chuť po vyřazení z Ligy mistrů od Liverpoolu. Skóre otevřel už ve třetí minutě kanonýr Lewandowski, jenž si připsal 18. branku v sezoně a s náskokem tří gólů vede tabulku střelců. Do kabin šli domácí za stavu 3:0 po trefách Rodrígueze a Comana. Ve druhé se Kolumbijec trefil ještě dvakrát a účet podtrhl v 70. minutě Davies.

Bayern navázal na poslední ligovou domácí výhru, ve které nasázel také šest gólů Wolfsburgu. Mohuč prohrála potřetí za sebou.

Hrdinou zápasu v Leverkusenu byl spoluhráč českých reprezentantů Pavlenky a Gebre Selassieho Max Kruse. Po necelé čtvrthodině hry otevřel skóre přesnou střelou k pravé tyči, ve 37. minutě se podílel asistencí na gólu Rashicy a v páté minutě nastavení druhou brankou završil výsledek.

Pavlenka držel čisté konto až do 75. minuty, kdy ho z přímého kopu překonal Bailey a zkazil mu možnost vychytat pátou ligovou nulu v sezoně. Brémy nicméně oplatily domácím drtivou porážku z první poloviny sezony, kdy s Leverkusenem doma prohrály 2:6. Bayer i přes neúspěch udržel šesté místo zaručující účast v pohárech, Werder je s tříbodovou ztrátou osmý.

Pátý Frankfurt porazil poslední Norimberk 1:0 gólem obránce Martina Hintereggera, který se v lize prosadil poprvé po lednovém přestupu z Augsburgu. Čtvrtfinalisté Evropské ligy vyhráli počtvrté v řadě a z posledních pěti duelů získali 13 bodů. Lepší aktuální formu má jen Bayern.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:

Leverkusen - Brémy 1:3
Branky: 75. Bailey - 13. a 90.+5 Kruse, 13. Rashica.

Eintracht Frankfurt - Norimberk 1:0
Branka: 31. Hinteregger.

Bayern Mnichov - Mohuč 6:0
Branky: 3. Lewandowski, 33., 51. a 55. James, 39. Coman, 70. Davies.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY