Bundesliga | Suchý jde do bundesligy! Po konci v Basileji bude hrát za Augsburg | iSport.cz
8. července 2019 • 17:35

Suchý jde do bundesligy! Po konci v Basileji bude hrát za Augsburg

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
Zlín - Mountfield HK: Bleskový úder Hradce, brejk proměnil Kelly Klíma, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zastupující kapitán české fotbalové reprezentace Marek Suchý po konci angažmá v Basileji zamířil do německého Augsburgu. S patnáctým týmem uplynulé bundesligové sezony podepsal jednatřicetiletý obránce dvouletou smlouvu s roční opcí. V tiskové zprávě o tom informovala agentura Sport Invest, která hráče zastupuje.Suchý po uplynulé sezoně po pěti a půl letech skončil v Basileji, kde dělal kapitána a získal čtyři švýcarské ligové tituly. Slávistický odchovanec se rozhodl neprodloužit smlouvu a chtěl si zahrát jednu z pěti největší evropských lig, což se mu nyní splní. V Augsburgu se sejde s českým záložníkem Janem Morávkem.

"Jsem naprosto spokojený. Už v momentě ukončení mého angažmá v Basileji jsem říkal, že bych si rád vyzkoušel angažmá v jedné z top pěti evropských soutěží. Navíc samozřejmě nebylo jednoduché najít takové místo, které také kvalitou života bude Basileji konkurovat. Každopádně Augsburg v mých očích splňuje všechno," uvedl Suchý v tiskové zprávě.

Měl ještě nabídky z Itálie, Turecka a dalšího bundesligového týmu. "Augsburg mi však dával jednoduše největší smysl, osobní setkání s lidmi z klubu mi správnost rozhodnutí pouze potvrdilo. Pevně věřím, že mě čeká zajímavé a především sportovně úspěšné angažmá," řekl Suchý.

"Augsburg hraje bundesligu nepřetržitě od roku 2011 a na tom samozřejmě nechtějí nic měnit. Líbí se mi jejich filozofie postupných cílů. Nyní probíhající investice do hlavního stadionu i mládežnické akademie, klub se chce dlouhodobě zařadit mezi tradiční a vážené bundesligové týmy," dodal.

Svůj příchod probíral s Morávkem, který je v Augsburgu už od roku 2012. "S Honzou jsem byl v poslední době v živém kontaktu. Klub mi po všech stránkách doporučil. Už v Basileji jsem si s Tomášem Vaclíkem vyzkoušel, jak je super mít k sobě českého parťáka, na společné angažmá s Honzou se moc těším. Je skvělé, že nedávno opět prodloužil smlouvu - pomůže mi určitě ve startu angažmá v kabině i na hřišti," řekl Suchý.

V klubu o něj hodně stáli. "Lidé ve vedení mě překvapili svou srdečností, ještě před sportovními otázkami mi doporučovali školy pro děti či dávali tipy na rodinné výlety. Znali veškeré mé statistiky, mluvili s lidmi v Basileji i v Rusku. Neřešili jen sportovní stránku mého angažmá, ale také moje začlenění do kabiny nebo vstřícnost k médiím. Jsem rád, že očividně dostali všude pozitivní reference," prohlásil Suchý.

"Také trenér (Martin Schmidt) měl o mně velmi podrobné informace, původem je totiž Švýcar. Ačkoliv svoji trenérskou dráhu prožil převážně v Německu, o švýcarském fotbale si udržuje podrobný přehled," dodal.

V červnových zápasech evropské kvalifikace s Bulharskem a Černou Horou dělal Suchý kapitána českého týmu místo zraněných Bořka Dočkala a Vladimíra Daridy. Stoper, který v minulosti hrával i za Spartak Moskva, má na kontě za reprezentační A-tým 42 utkání a jednu vstřelenou branku. V roce 2007 získal stříbro na světovém šampionátu dvacítek.

Vstoupit do diskuse
0
2. kolo
Články odjinud


Články odjinud