Koubek třikrát inkasoval a Augsburg prohrál, Düsseldorf ovládl derby | iSport.cz
3. listopadu 2019 • 20:44

Koubek třikrát inkasoval a Augsburg prohrál, Düsseldorf ovládl derby

Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali
Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0! Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0!

Fotbalisté Düsseldorfu porazili v 10. kole Bundesligy v rámci derby Kolín nad Rýnem 2:0 a vyhnuli se tak propadnutí do sestupového pásma. Schalke otočilo zápas na hřišti Augsburgu, Tomáše Koubka překonalo třikrát a vyhráli 3:2. Koubkův spoluhráč Jan Morávek, který právě za Schalke odehrál mezi lety 2009 a 2011 jednadvacet utkání, zůstal na lavičce.

Domácí šli do vedení v 38. minutě, po rychlé kombinaci střílel z hranice šestnáctky Daniel Baier. Schalke vyrovnalo v nastavení prvního poločasu, když přímý volný kop nadzvedl nad Koubka jeho spoluhráč Stephan Lichtsteiner.

Augsburg si vzal jednogólový náskok zpět patnáct minut po přestávce zásluhou penalty Alfreda Finnbogasona. Aktivnější Schalke však v 71. minutě srovnalo hlavičkou Ozana Kabaka a obrat dokonal osm minut před koncem Amine Harit, který po úniku obstřelil padajícího Koubka.

Německá fotbalová liga - 10. kolo:

Düsseldorf - Kolín nad Rýnem 2:0
Branky: 38. Hennings z pen., 61. Thommy,

Augsburg - Schalke 2:3
Branky: 38. Baier, 60. Finnbogason z pen. - 45.+1 vlastní Lichtsteiner, 71. Kabak, 82. Harit.

1. Mgladbach 14 10 1 3 30:16 31
2. Lipsko 14 9 3 2 39:16 30
3. Dortmund 14 7 5 2 33:19 26
4. Schalke 14 7 4 3 25:18 25
5. Freiburg 14 7 4 3 24:17 25
6. Leverkusen 14 7 4 3 22:18 25
7. Bayern 14 7 3 4 35:20 24
8. Hoffenheim 14 6 3 5 19:23 21