Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Útočník Patrik Schick přispěl v dnešním utkání 28. kola německé ligy k remíze Lipska 2:2 s Herthou Berlín. Český reprezentant, jenž dostal po zranění Yussufa Poulsena prostor v základní sestavě, měl lví podíl na druhém gólu domácích, jeho ránu v polovině druhého poločasu si nešťastně srazil do branky chybující gólman Rune Jarstein. Hertha ale v závěru vyrovnala z pokutového kopu.

Lipsko se ve třetím utkání po restartu ligy po koronavirové pauze muselo spokojit s dělbou bodů už podruhé a promarnilo příležitost posunout se na druhé místo za Bayern Mnichov. Na třetí příčce tabulky nyní ztrácí dva body na Borussii Dortmund, za lídrem zaostává o devět.

Svěřenci trenéra Juliana Nagelsmanna prohrávali s Herthou po necelých deseti minutách po gólu Marka Grujiče, za další čtvrthodinu ale vyrovnal Lukas Klostermann. Chvíle českého útočníka přišla v 68. minutě, kdy Lipsko hrálo pět minut bez vyloučeného Marcela Halstenberga. Schickovu střelu z hranice pokutového území sice Jarstein kryl, míč mu ale vypadl a nakonec skončil po nešikovném zásahu rukou za brankovou čárou.

Oslabený domácí tým v závěru výhru neudržel. V 82. minutě, kdy už Schick odpočíval na lavičce náhradníků, vyrovnal z pokutového kopu Krzysztof Piatek, který vystřídal v 71. minutě českého záložníka Vladimíra Daridu.

Hoffenheim s obráncem Pavlem Kadeřábkem porazil Kolín nad Rýnem 3:1 a v tabulce se díky premiérové výhře po restartu ligy posunul na sedmé místo. Od pohárových příček klub dělí tři body. Kolín hrál od 29. minuty v oslabení, po pěti minutách druhého poločasu ale šel do deseti i Hoffenheim. Hosté po hodině hry snížili na 1:3 a za další čtvrthodinu měli k dispozici pokutový kop, ten ale neproměnili a domácí už další komplikace nepřipustili.

Třetí porážku v obnovené sezoně utrpělo Schalke. Na hřišti o záchranu bojujícího Düsseldorfu prohrálo 1:2 a kleslo na deváté místo. Düsseldorf si naopak pojistil barážovou příčku před předposledními Brémami, patnáctá Mohuč, která remizovala 1:1 s Unionem Berlín, má už jen bodový náskok.

18. Paderborn 34 4 8 22 37:74 20

Takto Schick propálil obranu Herthy Berlín. Při střele českého útočníka neměl čisté svědomí brankář Jarstein.