Bundesliga | Kadeřábek asistencí přispěl k obratu, Pavlenka výhru nevychytal | iSport.cz
21. dubna 2021 • 22:40

Kadeřábek asistencí přispěl k obratu, Pavlenka výhru nevychytal

Autor: ČTK, ros
0
PRVNÍ DOJEM: Bílkova tvrz je zpět. Nervózní Spartu vykoupili Hložek a Karabec
Vrba po obratu: Díky fanouškům! Karlsson nebyl vidět, jak bychom chtěli

Český obránce Pavel Kadeřábek přispěl v 30. kole německé fotbalové ligy asistencí na vítězný gól k obratu a výhře Hoffenheimu 3:2 nad Mönchengladbachem. Brémy s Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem v sestavě podlehly doma 0:1 Mohuči.

Hoffenheim prohrával po prvním poločase 0:2, v 60. minutě už ale bylo vyrovnáno po trefách Andreje Kramariče a Ihlase Beboua. V 65. minutě se na pravé straně Kadeřábek šikovně uvolnil a přesnou přihrávkou našel na hranici vápna Kramariče, který svou druhou brankou v utkání dokonal obrat.

Hoffenheim prolomil pětizápasové čekání na tříbodový zisk a je jedenáctý. Mönchengladbachu se na sedmém místě vzdalují evropské poháry.

Pavlenka inkasoval jediný gól utkání Brémy - Mohuč v 16. minutě. Český gólman nejprve skvělým zákrokem zlikvidoval Onisiwovu šanci, míč se ale odrazil nešťastně přímo na kopačku skórujícího Ádáma Szalaie.

Borussia Dortmund porazila berlínský Union 2:0

Mohuč vítězstvím přeskočila v tabulce svého dnešního soupeře a je třináctá. Werder se naopak trápí, po šesté porážce v řadě je jen čtyři body nad sestupovým pásmem. Osmnáctá Hertha má navíc dva zápasy k dobru.

Dortmund si připsal třetí vítězství v řadě, tentokrát si doma poradil 2:0 s Unionem Berlín. Vítězný gól vstřelil Marco Reus, který v 27. minutě dorazil Haalandův neúspěšný penaltový pokus. V závěru přidal pojistku Guerreiro. Borussia si upevnila pátou příčku, Union je osmý.

Wolfsburg se posunul výhrou 3:1 ve Stuttgartu na třetí místo. K vítězství pomohl dvacátým gólem v sezoně Wout Weghorst, který se drží na čtvrtém místě bundesligové tabulky střelců.