Bundesliga | Bayern sedmi góly zdemoloval nováčka. Augsburg poprvé vyhrál | iSport.cz
18. září 2021 • 20:35

Bayern sedmi góly zdemoloval nováčka. Augsburg poprvé vyhrál

Autor: ČTK, apr
0
Stoch o přivítání v Edenu: Vážím si toho. Proč komunikoval s kotlem po gólu?
SESTŘIH: Slavia - Liberec 3:1. Krmenčík s Kuchtou rozhodli, trefil se při návratu i Stoch

Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v 5. kole německé ligy na svém hřišti nováčka z Bochumi 7:0. Obhájci titulu rozhodli čtyřmi góly v první půli. Český obránce Pavel Kadeřábek nastoupil poprvé v sezoně v základní sestavě a pomohl Hoffenheimu k remíze 0:0 v Bielefeldu.

Bayern potvrdil roli velkého favorita a vyhrál sedmý soutěžní zápas v řadě. Dvakrát se trefil Joshua Kimmich a jednu branku přidal i nejlepší střelec soutěže Robert Lewandowski, jenž má po pěti kolech na kontě sedm ligových gólů.

Polský kanonýr skóroval v rekordním 19. soutěžním utkání za Bayern v řadě. Jako první hráč bundesligové historie navíc dal gól ve 13. domácím duelu za sebou.

Bavorský velkoklub se dostal v neúplné tabulce na první místo. Do čela se ale může v případě nedělní výhry nad Frankfurtem vrátit Wolfsburg.

Kadeřábek odehrál po zranění druhý poločas v minulém kole proti Mohuči, tentokrát už dostal šanci od začátku. Hoffenheim ale ani počtvrté v řadě nevyhrál.

Augsburg zvítězil na svém hřišti 1:0 nad Mönchengladbachem, jediný gól vstřelil v 81. minutě Florian Niederlechner. Brankář Tomáš Koubek zůstal jen na lavičce domácího celku.

Lipsko potřetí za sebou nevyhrálo, z Kolína nad Rýnem si odvezlo bod za remízu 1:1. Domácí celek poslal do vedení v 57. minutě Anthony Modeste, v 72. minutě srovnal Amadou Haidara. Lipský vicemistr tak má na kontě po pěti zápasech pouze čtyři body, Kolín má o čtyři více.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Augsburg - Mönchengladbach 1:0
Branka: 81. Niederlechner

Bayern Mnichov - Bochum 7:0
Branky: 27. a 65. Kimmich, 17. Sane, 32. Gnabry, 43. vlastní Lampropulos, 61. Lewandowski, 79. Choupo-Moting

Bielefeld - Hoffenheim 0:0

Mohuč - Freiburg 0:0

Kolín nad Rýnem - Lipsko 1:1
Branky: 57. Modeste - 72. Haidara

1. Dortmund 8 6 0 2 22:14 18
2. Bayern 7 5 1 1 24:7 16
3. Leverkusen 7 5 1 1 20:7 16
4. Freiburg 8 4 4 0 12:6 16