Darida asistencí přispěl k výhře nad Dortmundem. Lipsko doma padlo

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Hertha Berlín zdolala v 17. kole bundesligy Borussii Dortmund 3:2. Hned na první gól Ishaka Belfodila nahrával záložník Vladimír Darida. Fotbalisté Hoffenheimu v sestavě s Pavlem Kadeřábkem záchránili bod po remíze 1:1 s Mönchengladbachem. Za domácí se trefil až v první minutě nastavení Kevin Akpoguma. Lipsko se trápí, což podtrhl zápas s předposledním týmem tabulky. Bielefeld hrál 20 minut v deseti, a i tak zvítězil 2:0.

Mönchengladbach, který prohrál předchozí čtyři kola, poslal do vedení ve 35. minutě Embolo. Hosté pak dlouho odolávali tlaku Hoffenheimu především díky výtečnému Sommerovi. Švýcarského gólmana ale těsně před koncem přece jenom překonal Akpoguma, který přišel na hřiště v 87. minutě za Kadeřábka.

Augsburg remizoval bez branek na hřišti posledního nováčka Fürthu. Pouze mezi náhradníky hostů zůstali brankář Tomáš Koubek a záložník Jan Morávek.

Frankfurt doma porazil Mohuč 1:0 gólem Lindströma. Eintracht vyhrál šesté z posledních sedmi kol a posunul se na pátou příčku.

Hertha Berlín - Dortmund 3:2
Branky: 51. Belfodil, 57. a 69. Richter - 31. Brandt, 83. Tigges.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.