Autor: Daniel Konečný
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Nový rok, stejný Patrik Schick. Český bombarďák svým devátým gólem v pěti posledních utkáních otevřel skóre proti Unionu Berlín. Leverkusen ovšem vedení, jako již v tomto ročníku poněkolikáté, ztratil a nakonec byl vděčný za remízu 2:2. „V závěru jsme vyrovnali silou vůle,“ oddechl si kouč „lékárníků“ Gerardo Seaone, jenž stále hledá medicínu, která by ukončila sérii pěti utkání bez výhry.

Z osobního hlediska zažil Patrik Schick velice úspěšný první lednový týden roku 2022. V úterý se zařadila FIFA jeho výstavní trefu do sítě Skotska mezi tři finalisty Puskásovy trofeje, jež se uděluje střelci nejkrásnější branky za kalendářní rok. A o víkendu svou první trefou tohoto roku vytvořil nový rekord Bayeru Leverkusen.

Nikdo v historii klubu nenastřílel během prvních osmnácti kol bundesligy sedmnáct branek.

Předtím, než Schick suverénní dorážkou pod břevno otevřel skóre duelu s Unionem Berlín, promarnil hned dvě dobré příležitosti ke skórování.

Tu první Schickovi hned v páté minutě připravil Florian Wirtz, jenže Marvin Friedrich českého útočníka se 14 na zádech skvěle dostoupil a ránu zblokoval. O pár minut později se poprvé vyznamenal brankář Andreas Luthe, jenž zastavil nebezpečnou hlavičku sparťanského odchovance.

„V prvním poločase jsme hráli dobře. Dařilo se nám na míči, díky čemuž jsme si vytvářeli i poměrně dost brankových příležitostí. Bohužel jsme nebyli příliš efektivní,“ litoval zahozených šancí trenér Bayeru, Gerardo Seoane.

Hosté z východního Berlína totiž v samotném závěru úvodní půle dokázali natřikrát gólem do šatny srovnat.

„Mohli jsme být opravdu rádi, že jsme do šaten šli za stavu 1:1. Hodně nás podržel brankář Luthe, ale kdyby byl Leverkusen v koncovce chladnokrevnější, bylo by po pětačtyřiceti minutách hotovo,“ byl ve svém hodnocení velice objektivní trenér Unionu, Urs Fischer.

10. Max Kruse Wolfsburg 12

Efekt vyrovnání těsně před přestávkou byl ohromný.

Zatímco domácím značně ztěžkly nohy, hosté si začali mnohem více věřit. To se výsledkově projevilo už v páté minutě druhé půle, kdy po dohraném rohovém kopu uklidil Grischa Prömel do branky skvělou přihrávku Maxe Kruseho a svou druhou brankou skóre otočil.

„Se ztraceným vedením jsme přišli i o sebevědomí a naopak se na naší hře projevila značná nervozita. Pokud ovšem chceme hrát o přední příčky, tak nás toto nemůže rozhodit a musíme hrát dobře i v těžkých fázích zápasu,“ nezakrýval Seoane, že třetí ztracené vedení za poslední čtyři utkání se na psychice jeho svěřenců značně podepsalo.

Svěží vítr přinesl do hry Bayeru střídající Karim Bellarabi. Patrik Schick udržel těžkou hlavičkou míč ve hře právě pro šikovného křídelníka, jenž ho posadil na hlavu Jonathana Taha, který se ve vyložené šanci snad ani nemohl mýlit.

„Po množství našich chyb bylo vyrovnání ukázkou síly vůle. V součtu celého utkání jsme si ho zasloužili. Remíza je dnes naprosto spravedlivá,“ ztotožnil se s výsledkem souboje sousedů v tabulce, Seoane.

V příštím kole bundesligy zavítá jeho Leverkusen na půdu Borussie Mönchengladbach, která v úvodním kole tohoto roku překvapivě porazila Bayern Mnichov 2:1.

Hosté: 45. Prömel, 50. Prömel

Domácí: Hrádecký (C) – Frimpong (83. Alario), Tah, Hincapié, Bakker – Andrich, Wirtz, Demirbay (77. Bellarabi) – Diaby, Schick, Paulinho (77. A. Adli).

Hosté: Luthe – Jaeckel, Knoche, Friedrich – Trimmel (C) (77. Ryerson), R. Khedira, Prömel (71. Möhwald), Giesselmann (26. Oczipka) – Haraguči (46. Öztunali) – M. Kruse, Behrens (46. Voglsammer).

Domácí: Luňov, Retsos, Fosu-Mensah, Sinkgraven, Adli, Bellarabi, Alario, Gedikli, Fofana

Hosté: Rönnow, Ryerson, Oczipka, Baumgartl, Öztunali, Endo, Möhwald, Voglsammer, Ujah