Bayern vládl, ale Lewa skončil s nulou. Kouč: Viróza, góly dá příště

Autor: Daniel Konečný
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Dominantní válec. Takovým způsobem se Bayern Mnichov prezentoval na hřišti Herty Berlín a jen shodou okolností vyhrál pouze 4:1. „Abyste proti Bayernu něco uhráli, tak se vám musí sejít hned několik věcí a to se teď nestalo,“ hlesl smířeně trenér Herty Tayfun Korkut. Patrika Schicka ovšem může těšit, že Robert Lewandowski vyšel letos poprvé střelecky naprázdno a náskok v čele tabulky střelců nenavýšil.

Jak správně vlétnout na soupeře od první minuty, demonstroval Bayern dokonale. Bavoři nenechali svého soupeře nadechnout a nebýt malého ofsajdu, šli by gólem Corentina Tolissa do vedení už ve 2. minutě.

Domácí se z tlaku dostávali pouze sporadicky. Ovšem neproměněnou příležitost Roberta Lewandowského mohl v 21. minutě potrestat Isák Belfodil, jemuž posadil míč na hlavu přesným centrem Vladimír Darida. Se slabou hlavičkou Alžířana si ale Manuel Neuer spolehlivě poradil.

„Jak si vytvoříte proti Bayernu šanci, musíte ji proměnit. Jinak nemáte šanci na úspěch,“ tušil Korkut, že zahozená příležitost přijde jeho tým draho.

To potvrdil jen o pár minut později Tolisso. Na rozdíl od Belfúdila svou šanci hlavou využil a otevřel skóre duelu. Hosté vedení těsně před pauzou ještě navýšili, když potrestali žalostné bránění standardní situace a Thomas Müller se nikým nehlídaný nemýlil.

O herní dominanci vedoucího týmu bundesligy vypovídala statistika střel, jež byla v půli 16:2 ve prospěch Bayernu.

„Snažili jsme se bránit, jak nejlépe to šlo. Proti nejlepšímu týmu v soutěži je to ovšem těžké,“ krčil rameny kapitán Herty, Dedryck Boyata.

Naději domácím mohl krátce po pauze vykřesat Darida, který si výborně naběhl na ostrý centr Maximiliana Mittelstädta. Český reprezentant bohužel ve vyložené šanci minul. Selhání záhy napravil na druhé straně hřiště. Na poslední chvíli ukopl míč Kingsleymu Comanovi, jenž byl sám před gólmanem Alexanderem Scholowem.

Robert Lewandowski

Právě německý brankář dlouho držel Hertu ve hře. Nakonec ovšem vlastní chybou rozhodl o osudu utkání. Jeho špatnou přihrávku z první totiž poslal do sítě Leroy Sané a po gólu Serge Gnabryho se už domácí zmohli pouze na čestnou branku. O tu se po zaváhání Dayota Upamecana postaral střídající Jürgen Ekkelenkamp prvním dotykem v zápase.

Největším úspěchem Herty bylo uhlídání polského bombarďáka. Lewandowski tak o víkendu letos poprvé vyšel gólově naprázdno. Stejně jako Patrik Schick.

„Robert měl v týdnu menší virózu a bylo to na něm trochu znát. Naštěstí góly vstřelili jiní a on je dá zase příště,“ zasmál se Julian Nagelsmann dotazu, proč elitní kanonýr neskóroval.

Třetí do party v boji o krále střelců, dortmundský Erling Haaland, se jako jediný o víkendu prosadil. Utkání proti Hoffenheimu však pro zranění kolena nedohrál a jeho start proti Leverkusenu za dva týdny je nejistý. Před klíčovým duelem o druhé místo v bundeslize se Rudi Völler pustil do menšího srovnání.

„Schick je už teď hráč světové extratřídy. Je minimálně stejně dobrý jako Haaland a Lewandowski. Možná dokonce lepší. Rozhodně je z nich nejlepší hlavičkář. Navíc je zatraceně rychlý a má prostě senzační levou nohu,“ nešetřil chválou sportovní ředitel Leverkusen.

Schick může jeho slova potvrdit 6. února, kdy se „lékárníci“ představí v Signal Iduna Parku.