3. prosince 2023 • 22:00

Schick vletěl i do bundesligy! Krátce po střídání byl u gólu proti Dortmundu

5
SESTŘIH: Slovácko - Sparta 1:3. Favorit měl problémy, pak rozhodla křídla
SESTŘIH: Slavia - Pardubice 3:0. Chytilův koncert a nejrychlejší hattrick historie

Po pěti týdnech nastoupil Patrik Schick za Leverkusen v německé fotbalové lize a přihrávkou na vyrovnávací gól pomohl k remíze 1:1 s úřadujícím vicemistrm Dortmundem. Jeho tým vede tabulku o tři body před Bayernem, který má k dobru odložený zápas s Unionem Berlín.

Po zranění lýtka se Schick vrátil ve čtvrtečním utkání Evropské ligy proti Häkenu, na jehož hřišti přispěl gólem k vítězství 2:0. Proti Dortmundu nastoupil v 79. minutě a hned při prvním dotyku s míčem našel volného Boniface, který svým osmým gólem v sezoně srovnal. Nigerijský útočník je nejlepším střelcem týmu v soutěži.

Hosté vedli od páté minuty po trefě norského obránce Ryersona, který se ocitl po pohledné kombinační akci sám před Kobelem. Více šancí pak měl Leverkusen, ale dokázal jen vyrovnat. V bundeslize ztratil body po sérii osmi vítězství. Uhájil však dlouhou neporazitelnost ve všech soutěžích, která trvá už 20 zápasů. Adam Hložek se do hry nedostal.

5

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.