Hašek přijal nabídku v Kataru, za asistenta si vybral Klusáčka | iSport.cz
Stanislav Hrabě
4. června 2014 • 10:27

Hašek přijal nabídku v Kataru, za asistenta si vybral Klusáčka

Hašek přijal nabídku v Kataru, za asistenta si vybral Klusáčka
TOP VIDEA
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
NEJ nájezdy této sezony: Wolski jako Forsberg nebo pěkný nájezd Pecha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér a bývalý předseda FAČR Ivan Hašek se znovu vydává na exotickou zahraniční štaci. Od nové sezony bude koučem katarského klubu Qatar Sport Club z metropole Dauhá. Spolu s Haškem odchází v roli asistenta i bohemácký hrdina Luděk Klusáček.Ivan Hašek neměl razítko v trenérské pracovní knížce dva roky, kdy skončil v saúdskoarabském Al Hilál Rijád. Nyní se dočkal nové příležitosti. Vydává na Arabský poloostrov, kde to už dobře zná: trénoval v Saúdské Arábii a Spojených arabských emirátech. Teď si vyzkouší Katar.

V populárním klubu Qatar SC z hlavního města Dauhá ukončil šestileté působení brazilský kouč Sebastiao Lazaroni (v letech 1989–1990 vedl reprezentaci Brazílie), vedení se s ním srdečně rozloučilo a už se těší na nového odborníka, který přijde z českých končin.

Ivan HašekIvan HašekFoto Barbora Reichová (Sport)

„Ivan ví, do čeho jde, arabské prostředí dobře zná,“ soudí Dušan Uhrin st., jenž působil rovněž v Kuvajtu a Saúdské Arábii. „Kluby ze Saúdské Arábie a Kataru platí nejlépe, ovšem v Kataru je mnohem lepší soukromý život,“ zamýšlí se. Ale i tahle štace je vrtkavá. „Jak nepřicházejí úspěchy, nastává problém,“ varuje.

Hašek bere s sebou už vyzkoušeného Luďka Klusáčka, jenž se stal hrdinou příznivců Bohemians Praha 1905, když před týdnem zachránil tým od sestupu z ligy. Nabídku na prodloužení smlouvy ovšem nepřijal, věděl, že má živobytí zajištěno v cizině.

 
Články odjinud


Články odjinud