Sudí Blom zase naletěl! Zbaštil Rezkův pád, teď špatně vyloučil | iSport.cz
4. února 2015 • 14:31

Sudí Blom zase naletěl! Zbaštil Rezkův pád, teď špatně vyloučil

Autor: rjm
Velké přehmaty sudího Kevina Bloma: špatně nařídil penaltu pro Česko, nyní mylně udělil červenou v nizozemské lize.
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Chytil přetlačil Hložka a dostal míč do sítě! 1:0 pro Sigmu Olomouc - Sparta: Chytil přetlačil Hložka a dostal míč do sítě! 1:0 pro Sigmu
SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rozhodčí Kevin Blom je opět středem zájmu. Sudí, který mylně v kvalifikaci o EURO 2012 nařídil ve Skotsku penaltu po nafilmovaném pádu Jana Rezka, v nizozemské lize zlomil rekord. Už po 29 sekundách vyloučil obránce Eindhovenu Jetro Willemse za faul na na záložníka Bredy Gilla Swertse. Jak se následně ukázalo, ke kontaktu vůbec nedošlo. I tak PSV vyhrál 2:0.Fanoušci byli na zápas pěkně nažhavení. Čekali, že se Breda bojující o záchranu bude chtít na lídra soutěže vytáhnout. Nečekaný dárek v tomto snažení dostali domácí už v první minutě.

Dvacetiletý obránce PSV Jetro Willems šel do souboje s domácím Gillem Swertsem a ten se skácel k zemi. Televizní záběry potvrdily, že ke kontaktu mezi hráči nedošlo, ale sudí pád zbaštil a mladému bekovi ukázal červenou kartu.

S odstupem několika hodin sudí Blom uznal, že Willems nefauloval a svou chybu oznámil vedení fotbalového svazu (KNVB). Vyloučený bek tak může nastoupit v příštím zápase PSV.

Pro Bloma jde o další velký přehmat v jeho rozhodcovské kariéře. To, čeho se dopustil před třemi a půl lety v Glasgow, vyvolalo velkou bouři. V závěru utkání ve Skotsku nařídil pro český tým penaltu za nasimulovaný pád Jana Rezka. Z ní padl vítězný gól, který zachránil české vyhlídky v kvalifikaci. "Když jsem to pak viděl v televizi, zhroutil se mi svět,“ vyprávěl s odstupem.

Po jeho dalším zápase mu přibyl další bolehlav.

VIDEO | Podívejte se na nejrychlejší vyloučení v historii nizozemské ligy

VIDEO | Nafilmovaný penaltový pád Jana Rezka ve Skotsku

 
Články odjinud


Články odjinud