30. září 2015 • 21:20

Skácel pro něj byl „zas**nej uprchlík.“ Útočník Celtiku dál platí za urážky

Autor:
Leigh Griffith se loni zapojil do urážlivého skandování proti Rudolfu Skácelovi, následky cítí dodnes
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Urážet ostatní fotbalisty se ve Skotsku nevyplácí. Útočník Celtiku Glasgow Leigh Griffiths opět pyká za svůj prohřešek i téměř rok a půl poté, co se objevilo video, na kterém s ostatními fanoušky skanduje hanlivý pokřik o Rudolfu Skácelovi.Loni v dubnu Griffiths vyrazil do jedné z místních hospod při edinburghském derby mezi Hibernians a Heart of Midlothian. Na sociálních sítích se pak objevil záznam, na kterém se přidal k urážlivému pokřiku ostatních fanoušků na adresu Rudolfa Skácela, bývalého hráče Hearts. „Rudi Skácel is a fucking refugee“ neboli „Rudi Skácel je zas**nej uprchlík“, burácel tehdy dav včetně Griffithse.

Podle čerstvého rozhodnutí místní fotbalové asociace dostal za takové chování skotský reprezentant podmíněnou stopku na dva zápasy, navrch zaplatí pokutu 2500 liber (92 tisíc korun). Už dříve tento měsíc musel k soudu, od kterého dostal napomenutí, klub mu vzal čtyřtýdenní plat. „Zapojil jsem se do něčeho, aniž bych zvážil všechny následky,“ omluvil se už dříve za svůj výstup. Nyní Griffiths svá slova zopakoval s tím, že za poslední dobu „dospěl.“

Incident se odehrál ještě před vypuknutím velké uprchlické krize, kterou nyní řeší celá Evropa. Bez ohledu na Griffithsův prohřešek Celtic už postupně v poslední době na různé aktivity spojené s podporou uprchlíků přispěl částkou 100 tisíc liber.

VIDEO | Pokřik proti Skácelovi od času 0:43

Skácel ve Skotsku? Nejúspěšnější angažmá
Skácelova popularita ve Skotsku a averze mezi fanoušky rivalů Hearts je pochopitelná. Hráč, který nyní působí v Mladé Boleslavi, prožil ve Skotsku nejúspěšnější angažmá během svojí kariéry, vyhrál s Hearts dvakrát Skotský pohár, probojoval se do pohárové Evropy a v sezoně 2005/06 se stal nejlepším klubovým střelcem ve skotské Premier League.

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze