21. února 2016 • 20:58

Šílenosti v turecké lize. Čtyři vyloučení, hráči vykazovali i sudího

Dramatické chvíle v utkání turecké fotbalové ligy
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Sparta - Vítkovice: Na díru v ledu nepomohl ani hasičský přístroj, hráči museli zpátky do kabin Sparta - Vítkovice: Na díru v ledu nepomohl ani hasičský přístroj, hráči museli zpátky do kabin

Fotbalisté Trabzonsporu dohrávali dnešní utkání 22. kola turecké ligy na hřišti Galatasaraye Istanbul bez čtyř vyloučených hráčů. Jeden z nich musel předčasně pod sprchy proto, že ukázal rozhodčímu červenou kartu, která arbitrovi pod náporem protestujících hráčů vypadla z ruky. Bezprostředně poté domácí tým v 89. minutě dokonal obrat na 2:1 gólem z penalty.

Trabzonspor po prvním poločase vedl zásluhou proměněné penalty Zengina, ale v 59. minutě dostal červenou kartu po druhém napomenutí Hurmaci. Podolski v 63. minutě vyrovnal, navíc chvíli nato byl po druhé žluté vyloučen i další hostující hráč Demir.

Závěrečné drama se odehrálo po faulu Cavandy v pokutovém území na domácího útočníka Buluta, po kterém rozhodčí Bitnel nařídil penaltu. Cavanda při protestech vrazil do sudího, který bez váhání potřetí v zápase vytáhl červenou kartu.

Arbitr se pak ocitl pod tlakem dalších hráčů Trabzonsporu, a když mu karta vypadla z ruky, Salih Dursun ji zvedl ze země, demonstrativně mu ji ukázal a gestem druhé ruky jej posílal ze hřiště. Musel z něj pak sám odejít, protože rozhodčí jej okamžitě poslal do sprch.

Následný pokutový kop proměnil Selcuk Inan.