Ondrášek září v Polsku. Dvěma góly pomohl k výhře a je nejlepší střelec

Zdeněk Ondrášek v dresu Wisly Krakov v minulé sezoně
Petr Čech: Skončit v nároďáku bylo správné. Do české ligy se nevrátím Petr Čech: Skončit v nároďáku bylo správné. Do české ligy se nevrátím
Slavný signál proti Slovákům. Sionko popsal, jak vznikla Brücknerova lest Slavný signál proti Slovákům. Sionko popsal, jak vznikla Brücknerova lest

Český fotbalista Zdeněk Ondrášek je v nové sezoně polské ligy ve střelecké formě, což potvrdil v dnešním duelu 5. kola, kdy dvěma góly přispěl k výhře Wisly Krakov 5:2 na hřišti lídra tabulky Lechu Poznaň. Celkem už má na kontě čtyři branky a vede tabulku střelců.

Krakov přitom v Poznani prohrával 0:2, ale do přestávky hosté snížili a ve druhé půli vzal zápas do své režie Ondrášek. Nejprve mu chytrou patičkou přiťukl míč Imaz a český útočník trefil odkrytou branku.

Pak si dali domácí vlastní gól a v 61. minutě Ondrášek zpečetil vítězství. Tentokrát dostal ve vápně přihrávku, přehodil si míč z nohy na nohu a trefil se po zemi k tyči. Hosté pak ještě v závěru přidali pátou branku.

Wisla je po pěti kolech sedmá s osmi body. Z osmi branek týmu se Ondrášek postaral o polovinu. Vedoucí tým tabulky Lech utrpěl první ztrátu v sezoně.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)