Bolt si v Austrálii zahraje fotbalovou přípravu. V závěru nastoupí na křídle | iSport.cz
28. srpna 2018 • 11:24

Bolt si v Austrálii zahraje fotbalovou přípravu. V závěru nastoupí na křídle

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavný jamajský sprinter Usain Bolt v pátek poprvé nastoupí za australský klub Central Coast Mariners. Prvoligový celek se v přípravě na říjnový začátek soutěže utká s regionálním výběrem amatérských hráčů.Osminásobný olympijský vítěz a světový rekordman v běhu na 100 a 200 metrů začal s fotbalisty nejhoršího týmu minulé sezony A-League trénovat v minulém týdnu. Dvaatřicetiletý bývalý atlet chce přesvědčit vedení klubu, aby s ním uzavřelo profesionální smlouvu.

V pátečním zápasu by měl Bolt podle agentury Reuters odehrát na levém křídle závěrečných 15 až 20 minut. Funkcionáři Mariners předpokládají, že jeho start přiláká do hlediště stadionu v Gosfordu nedaleko Sydney 12 tisíc diváků, navíc utkání bude v přímém přenosu vysílat televize.

Usain Bolt se připravuje s australským týmem Central Coast Mariners
Usain Bolt se připravuje s australským týmem Central Coast Mariners

Bolt přiznal, že je před fotbalovým debutem nervózní. „Určitě nervy budou, tohle už není žádná charitativní exhibice. Chci na sebe být pyšný, i když vím, že to samozřejmě nebude bez chyb,“ řekl.

Trenér dvojnásobného mistra australské ligy Mike Mulvey ocenil Boltovy fotbalové dovednosti, ale dodal, že se je slavný Jamajčan musí naučit zvládat v rychlejším tempu. „A zatím mu samozřejmě chybí i zápasová kondice,“ dodal.

Bolt v Austrálii poznává, jak se fotbalové tréninky liší od atletických. „Jsou to vlastně všechno jen krátké starty, pořád a pořád dokola. Ale už po tom prvním týdnu cítím zlepšení, zvykám si, navíc do října je ještě spousta času,“ řekl.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud