Šílený zápas v Rusku! „Děti“ z Rostova dostaly 1:10. Gólman i tak hrdinou | iSport.cz
20. června 2020 • 15:22

Šílený zápas v Rusku! „Děti“ z Rostova dostaly 1:10. Gólman i tak hrdinou

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takový příděl se na nejvyšší úrovni často nevidí. V ruské fotbalové lize si v pátek smlslo Soči na Rostovu, deklasovalo ho 10:1. Při pohledu na tabulku by se přitom zdálo, že favoritem bude hostující celek a zvítězí. Opak byl ale pravdou a Soči si připsalo pátou výhru v řadě. Výsledek zápasu má ale hlubší pozadí, které Rostov nezasvěceným ozřejmil v prohlášení na svém webu.10:1! Na profesionální úrovni takřka nevídaný výsledek. Soči v ruské lize smetlo Rostov a díky čtvrté výhře v řadě se vydrápalo ze sestupových pozic na 9. místo.

Nutné je však poodkrýt okolnosti, které takový debakl zapříčinily. „Šest hráčů našeho klubu bylo nakaženo koronavirem, tým tak musel být v karanténě. Soči odmítlo naši nabídku zápas odložit, a proto za nás nastoupili hráči ve věku 16-19 let,“ stojí v klubovém prohlášení Rostova.

Ačkoliv se mladíci snažili, děsivý příděl neodvrátili. „Naši hráči bojovali o každý centimetr hřiště, všichni projevili neuvěřitelný charakter a postoj k zápasu. Skóre bylo vskutku znepokojující, ale věříme, že zůstanete na naší straně,“ vzkázalo vedení žlutomodrých svým fanouškům.

Ačkoliv Rostov schytal obrovský debakl, na výkonu jeho mladíků, průměrný věk základní sestavy byl necelých 17,5 roku, se daly najít i určité klady. V první řadě to byl výkon 17letého brankáře Denise Popova, který ačkoliv desetkrát inkasoval, předvedl dalších 15 skvělých zákroků, čímž vytvořil nový rekord Premier Ligy. „Byla to jeho show. Zaslouženě získal cenu pro Muže zápasu!“ chválil svého gólmana Rostov.

Za vypíchnutí stojí i jediný gól hostujícího celku. Rostovští totiž v bláznivém zápase dokonce vedli, a to hned od první minuty, když se už ve 47. sekundě trefil Roman Romanov. Touto trefou se stal nejmladším střelcem v historii Rostova.

„Pozitivum je, že si hráči připsali debut v ruské lize v tak mladém věku. Někteří lidé sní o tom, že by jejich tým hrál s jedenácti hráči z vlastní akademie. Měli jsme na soupisce osmnáct fotbalistů, šestnáct z nich jsou žáci rostovského fotbalu. Pro každého trenéra je tak vysoká prohra strašná věc, ale takový je osud. Vzhledem k situaci v celé zemi a po celém světě náš hlavní tým nemohl zabojovat o lepší výsledek,“ konstatoval trenér Zaur Tedejev, který vedl Rostov proti Soči.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud