Tottenham remizoval s United, druhou penaltu v závěru odvolal VAR

Autor: ČTK, ros
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Manchesteru United se do restartované sezony anglické ligy vrátili remízou 1:1 na stadionu Tottenhamu. Hostům zachránil bod Bruno Fernandes proměněnou penaltou v 81. minutě. „Rudí ďáblové" prodloužili sérii bez porážky na 12 soutěžních zápasů a po předehrávce 30. kola zůstali v neúplné tabulce pátí. Osmý Tottenham na vítězství čeká sedm utkání.

Po úvodní opatrné dvacetiminutovce se na stadionu Tottenhamu do první velké šance dostal hostující Marcus Rashford, jehož pohotovou střelu vykopnul brankář Hugo Lloris.

Na druhé straně Steven Bergwijn ve 27. minutě po individuální akci prostřelil Davida de Geu. Brankář United chvíli nato výborným zákrokem zneškodnil hlavičku Son Hung-mina.

Spurs však po změně stran náskok neudrželi. První střelu Anthonyho Martiala zablokoval Eric Dier a druhou vyrazil Lloris. V závěru už se United dočkali. Dier fauloval uzdraveného náhradníka Paula Pogbu, který nastoupil poprvé od 26. prosince, a z penalty srovnal Bruno Fernandes.

Fanynka Tottenhamu Joyce (87 let) podporovala svůj tým v zápase s United před stadionem

Těsně před koncem sudí Jonathan Moss pro hosty odpískal druhý pokutový kop, ale po konzultaci s videorozhodčím ho zase odvolal, protože ke kontaktu Diera s Fernandesem téměř nedošlo.

Southampton zvítězil 3:0 v Norwichi. Hosté o výhře rozhodli skvělým výkonem ve druhém poločase. Norwich ztrácí na posledním místě tabulky šest bodů na záchranu.

Southampton poslal do vedení ve 49. minutě Danny Ings, o pět minut později dal druhou branku po jeho přihrávce Stuart Armstrong. Třetí zásah přidal v 79. minutě Nathan Redmond. Tři góly ve druhém poločase dal Southampton poprvé od února 2014.